Žurnalistikos pamoka: pora žodžių apie Lietuvos „meinstrimo“ žiniasklaidos lygmenį

Lietuvos elektroninės žiniasklaidos priemonės, kurios pozicionuoja save kaip šio segmento lyderiai dažnai sulaukia priekaištų ir dažnai teisingų. Š.m. gegužės 22-ąją žinių portalas Delfi išplatino straipsnį apie gyvenimą Lietuvos bei Rusijos pasienyje. Plačiau su juo galite susipažinti čia.

Bet faktas yra tas, kad dalis informacijos, patalpintos šiame straipsnyje, yra melaginga. Ir mes gal ir nuleistumėme šią istorija, bet Delfi savo melą pakartojo dukart, antrą – čia.

Straipsnyje parašyta: „Pats Artūras dažnai į Sovietską nueina“ ir „Pasiilgęs miesto gyvenimo, jis vyksta į Klaipėdą arba į Sovietską, kuris daug arčiau.

Nors pačiame straipsnyje jo pagrindinio personažo pavardė ir nenurodyta, bet užtai yra pora nuotraukų. Informacinių technologijų amžių žmogaus tapatybė nustatyti ne taip ir sunku. Taigi, panaršius Facebooke buvo nustatyta, kad tai yra Artūras Pranskaitis. Štai yra nuotraukos iš jo Facebook paskyros. Artūras – pirmas iš kairės.

5

Bet faktas yra tas, kad ponas Artūras paskutinį sykį Rusijoje buvo 2015 metų lapkričio 12-tą dieną! Tai patvirtina mūsų šaltinis Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyboje. Taip, prieš tai jis dažnai apsilankydavo Tilžėje arba (kaip parašyta melagingame Delfi straipsnyje su buitinio nacionalizmo atspalviu) Sovietske. Bet faktas yra tas, kad Artūras Pranskaitis oficialiai ten senai nebuvo. Nebent jis kirto Lietuvos valstybės sieną nelegaliai – panašių atvejų VSAT Pagėgių rinktinės atsakomybės ruože būna pakankamai dažnai, ypač vasaros metu.

Bet tai dar ne viskas. Šių metų interneto svetainėje pasienis.lt kelis kertaus pasirodė pranešimas apie tai, kad Lietuvos pasieniečiai Nemuno upės prieigose Panemunės miestelyje sulaikė vietinį gyventoją su kontrabandinėmis cigaretėmis. Pagal pranešimus spaudai, Pagėgių pasieniečiai keliskart sulaikydavo 28-erių Panemunės miestelio gyventoją. Mūsų šaltinių VSAT duomenimis ponas Artūras irgi yra susijęs su kontrabanda ir buvo sulaikytas Lietuvos pasieniečių, o amžius jo turi būti kaip tik toks. Bet jo tėvas yra Pagėgių seniūno pavaduotojas, o mes visi puikiai žinome, kad į tokias pareigas žmonės šiaip sau neskiriami, ir apskritai be Pagėgių savivaldybės vadovo pritarimo į jas nieko nepaskirs. Savo ruožtu ir užimantis šias pareigas žmogus gali naudotis tam tikromis privilegijomis, tame tarpe ir padėti savo patekusiam į probleminę padėtį sūnui. O taip pat ir popiarintis per šalies žiniasklaidą, vis tiek niekas informacijos netikrina… Tikrina, ponai iš Delfi. Ir žinome, kad jūs piarinate tame tarpe ir asmenį, susijusį su kontrabanda.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s