“Deja, Vakarai remia teroristus ir stoja maištininkų pusėn” – rugpjūčio antrąją pasakė Turkijos prezidentas Recep Tayyip Erdoğan

Turkijos prezidentas Recep Tayyip Erdoğan, kreipdamasis į užsienio investuotojus, apkaltino Vakarus teroristų rėmimu. Apie tai praneša viena iš centrinių Turkijos žiniasklaidos priemonių „Hurriyet“.

Savo kalbos metu Erdoğan taip pat pabrėžė, jog karinio perversmo bandymo metu bei jam nepavykus Turkija, būdama NATO nare, negavo nuo savo partnerių tos paramos, kurią jie turėtų išreikšti.  Erdoğan skundėsi, kad ne vienos vakarų šalies lyderis net neparodė tvirtos bei nedviprasmiškos pozicijos įvykių Turkijoje bei jos politinės vadovybės atžvilgiu. Per kruvinus įvykius Turkijoje oficialiais duomenimis žuvo 238 žmonių, apie 2200 buvo sužeista, bet viskas, ką išgirdo Turkija iš vakarų tebuvo „Mes esame susijaudinę…“

Ypatingą nepasitenkinimą  Erdoğan išreiškė Vokietijos atžvilgiu. Jis pabrėžė, kad iškart po perversmo bandymo jis buvo pašalintas iš dalyvavimo tarptautinėje vaizdo konferencijoje Kiolno mieste. Turkijos prezidentas taip pat apgailestavo dėl JAV atsisakymo išduoti Turkijai šioje šalyje gyvenantį turkų dvasininką Fethullah Guleną, kuris, anot Turkijos prezidento, esą prisidėjęs prie sąmokslo. Todėl Recep Tayyip Erdoğan tebespaudžia JAV administraciją, kad ši išsiųstų Guleną į Turkiją, bet pakol kas nesėkmingai. Erdoğan pabrėžė, kad kai JAV reikalavo išduoti jiems terorizmu kaltinamus asmenis, niekada jokių kliūčių nebuvo, o čia, vadindamos save strateginiais partneriais, JAV Turkijos prašymų nevykdo.

Nors oficialiai iš Ankaros pusės tai paskelbta nebuvo, bet kai kurie Turkijos pareigūnai įkvėpus perversmą kaltina ne tik Amerikoje prieglobstį gavusį dvasininką Fethullahą Guleną, bet ir pačias JAV. Nurodomas net konkretus asmuo – tai JAV pajėgų Artimuosiuose Rytuose vadas generolas Joseph Votel. Tai įvyko iškart po to, kai vienas aukščiausių JAV karinės vadovybės atstovų pareiškė sunerimęs dėl dviejų NATO sąjungininkių karinių ryšių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s