Tikri Lietuvos patriotai, nepasitikintys Lietuvos VSAT, kovoja prieš kontrabandą patys

Birželio mėnesio pradžioje Lietuvos pasienyje su Kaliningrado sritimi, Pagėgių savivaldybės teritorijoje į Nemuno upę žvejoti atvykę žvejai sužvejojo neįprastą laimikį. Tiksliau ne sužvejojo, bet pakrantės žolėje aptiko du keistos konstrukcijos dviračius. Prie pastarųjų buvo privirinti iš metalinių juostų ir kampuočių padaryti lopšiai, greičiausiai skirti kažkam tai vežti. Tokiais lopšiais žuvies tikrai nepaveši, jie labiau skirti dėžėms su cigaretėmis gabenti. Kokias dėžes galima vežti nuo Nemuno kranto ties valstybės siena žino beveik visi. Dviračiai buvo be priekinių ratų. Kontrabandininkų darbo ypatumus išmanantis specialistas pareiškė, jog priekiniai ratai iš dviračių išmontuoti tam, kad šių transporto priemonių niekas nenuvarytų iki ateis valanda X. Ta valanda greičiausiai bus naktį. Tuomet dviračių vairuotojai ateina į jų palikimo vietą atsinešdami priekinius ratus, juos susimontuoja ir laukia kol iš anapus upės atplauks „svajonių“ krovinys. Šį kartą nelegalaus verslo atstovams nepasisekė, mat į jų cigarečių žvejybos vietą atvažiavo tikri žvejai pameškerioti. Žvejai pasirodė Lietuvos patriotai, rastus dviračius jie pervežė į kitą vietą ir pranešė apie tai žurnalistams. Atėjus valandai X atvykusių atsiimti prekių iš Rusijos veikėjų laukė staigmena, jų transporto priemonių nebuvo. Tuomet jiems greičiausiai teko išspręsti sudėtingą dilemą: neštis namo dviračių priekinius ratus ar gabentis dėžę iš Rusijos.

8

Į pasieniečius dėl radinių žvejai nesikreipė pasakę nepasitikintys šia tarnyba, jie įsitikinę kad „dirbantys“ pasienyje kontrabandininkai tarp pasienio pareigūnų turi bendrininkų, todėl su nelegalaus verslo atstovais geriau kovoti savais metodais, šiuo atveju dviračius padėti ten, kur jų tikrai niekas neatras.

Džiugu, kad tarp eilinių Lietuvos žvejų atsiranda taip nusiteikusių vyrų, kurie supranta, kad kontrabandos verslas kenkia Lietuvos ekonomikai ir saugumui. Gaila, kad to nesuvokia kai kurie specialiuose jėgos struktūrose dirbantys pareigūnai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s