Buvęs prezidentas V. Janukovič yra pasiruošęs akistatai su Ukrainą valdančiais politikais

Ukrainos žiniasklaida praneša, kad pabėgęs į Rusiją buvęs Ukrainos prezidentas V. Janukovič pageidauja asmeniškai viešai pabendrauti per videokonferenciją su dabartiniu šalies prezidentu Petro Porošenko bei kitais Ukrainą valdančiais politikais. Oficialų prašymą į Ukrainos Generalinę Prokuratūrą (toliau – UGP) pateikė Janukovičiaus advokatas Vitaliy Serdiuk.

Tuo tarpu Janukovič, pagal Ukrainos Baudžiamojo Proceso Kodekso 225 str. 1 dalį, reikalauja organizuoti akistatą su dabartiniu šalies prezidentu Petro Porošenko, buvusiu ministru pirmininku Arsenijumi Jaceniku, Aukščiausios Rados pirmininku Andrejumi Parubijumi, Kievo meru Vitalijumi Kličko bei Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Aleksandru Turčinovu.

To Janukovičiui neužteks. Jis prašo akistatos ir su kitais, šiame sąraše asmenimis.

Serdiuk pareiškė, jog juridinę galią turi tik įrodymai, gauti teisme. „Jeigu UGP inicijavo pirmųjų valstybės pareigūnų apklausą, atitinkamai manome, kad reikia surengti ir vienalaikę apklausą, t.y. akistatą“, – pridėjo advokatas.

Savo ruožtu pats Janukovič nėra pasiruošęs atvykti į Ukrainą saugumo sumetimais. Jis sutinka tik „akistatai videokonferencijos režimu“.

Šiuo atveju advokatas atsižvelgė į Sviatošinsko teismo sprendimą, kai buvo rengiamos apklausos per videokonferenciją nagrinėjant „Berkuto“ pareigūnų bylą.

Tuo pačiu metu UGP Specialiųjų tyrimų Departamento atstovai pareiškė negavę tokio prašymo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s