Dopingo skandalas prieš Olimpiadą sumenkino JAV šansus gauti žaidynes 2024-asiais

Informacijos agentūra Reuters praneša, kad JAV gali sulaukti atsako dėl organizuotos informacinės kampanijos prieš Rusiją prieš Olimpines žaidynes Rio-de-Žaneire. Jos šaltinių teigimu daugelis Tarptautinio Olimpinio Komiteto (toliau – TOK) narių yra nusiteikę prieš JAV dėl pastarųjų vaidmens kurstant dopingo skandalą prieš Rusiją.

Bent jau trys TOK nariai, nesusiję su Rusija, anonimiškumo sąlygomis pranešė agentūrai, kad JAV kišimasis į dopingo skandalą su Rusija padarė tam tikrą žalą TOK reputacijai ir apskritai pasaulio olimpiniam judėjimui. „Žinoma. Los Anželes miesto paraiška susidurs su tam tikromis to pasekmėmis“ – praneša Reuters šaltinis.

Kol kas nėra informacijos, kiek iš 98 TOK narių yra nusiteikę prieš JAV paraišką, bet jau dabar visiems aišku, kad šis sprendimas labai smarkiai priklausys nuo politikos.

Rusija turi 3 balsus renkant Olimpinių Žaidinių-2024 sostinę. Anot paraiškų komiteto vadovo Casey Wassermano JAV antidopingo asociacijos (toliau – USADA) veiksmai prieš Rusijos sportininkus neturės didelės įtakos balsuojant už tam tikras paraiškas, todėl kad USADA niekaip nėra susijusi su nacionaliniu JAV olimpiniu komitetu (toliau – USOK).

Los Anželes miesto meras taip pat pareiškė manantis, jog dopingo skandalas nepadarys įtakos renkant Olimpiados sostinę.

Tuo pačiu metu anot šaltinių korupcijos byla dėl Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (pranc. – Fédération internationale de football association, toliau – FIFA), kurią tyria JAV Teisingumo ministerijos Federalinis Tyrimų Biuras (toliau – FTB), gali būti susijusi su TOK. Todėl kad pavyzdžiui TOK narys Issa Hayatou iš Kamerūno yra FIFA vyresnysis vice-prezidentas; Sheikh Ahmad Al Fahad al Sabah iš Kuveito yra Azijos Olimpinio komiteto pirmininkas ir aukščiausios FIFA tarybos narys.

Dėl šių sąsajų TOK gali stoti piestu prieš JAV paraišką, kerštaudamas už skandalą su FIFA.

Grupė teisininkų iš Kanados ir JAV organizavo tyrimą prieš Rusiją, kurios sportininkai esą masiškai vartojo dopingą. Jie dangstėsi po USADA egida.

Tačiau nesenai Tarptautinės imtynių asociacijos prezidentas, TOK bei Tarptautinės antidopingo asociacijos (toliau – WADA) narys Nenad Lalovic pareiškė, jog „USADA turi nukreipti savo dėmesį į JAV sportininkų sveikatą ir varžybas, vykstančias JAV teritorijoje“, pridūręs, kad „WADA neįpareigojo USADA rengti bet kokius tyrimus prieš kitų šalių sportininkus bei kištis į WADOS kompetenciją“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s