Sutapimas? Nemanau! VSD pareigūno Vytauto Pociūno žūties dieną prezidentės patarėja tapo valstybininkų klano atstovė Živilė Šatūnienė

Kaip pranešė prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnyba, nuo rugpjūčio 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausiosios patarėjos nacionalinio saugumo klausimais pareigas pradės eiti Živilė Šatūnienė.

Ž. Šatūnienė turi ilgametę patirtį nacionalinio ir geopolitinio saugumo klausimais. Ekspertė beveik 17 metų dirbo Valstybės saugumo departamente (VSD), kur pastaruoju metu ėjo valdybos viršininkės pareigas. Ji buvo ne kartą apdovanota ir skatinta už nepriekaištingą tarnybą. Ž. Šatūnienė yra apgynusi daktaro laipsnį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI), yra studijavusi Oslo universitete Norvegijoje. 38 metų Ž. Šatūnienė moka anglų, rusų ir vokiečių kalbas.

Pačios Ž. Šatūnaitės nuotraukos internete aptikti nepavyko.

2006 m. rugpjūčio 23 d., lygiai prieš dešimt metų, Baltarusijoje žuvo Lietuvos žvalgas, VSD karininkas Vytautas Pociūnas. Praėjus dvejiems metams po jo žūties žurnalistas Mindaugas Velička „Lietuvos žiniose“ paskelbė straipsnį „Valstybės užvaldymas“. Jį pradėjo tokiais žodžiais: „Po pulkininko Vytauto Pociūno žūties Breste ir jo išsiuntimo į Baltarusiją aplinkybių parlamentinio tyrimo lauktas valstybės gyvenimo apsivalymas neįvyko, „valstybininkų“ klanas liko nepaliestas“.

Žurnalistas išsiaiškino, kad „Valstybininkai“ – tai klano prigimties asmenų grupė, kuriuos sieja nuolatiniai tarpusavio ryšiai, vaidmenų ir užduočių tarp grupės narių pasiskirstymas, egzistuoja aiški hierarchinė grupės struktūra, aukštas jos organizavimo lygis. Ši grupė taip pat yra išvysčiusi ekstensyvų palaikymo tinklą. Didžiausią autoritetą tarp jos narių turi Albinas Januška“.

Kaip 2008 metais rašė žurnalistas Mindaugas Velička, “klane aktyvus ir Respublikos prezidento patarėjas Simonas Šatūnas, dirbantis prezidentūros Užsienio politikos grupėje. Šis asmuo aktyviai palaiko ryšius su VSD vadovais, ypač VSD generalinio direktoriaus pavaduotoju Dariumi Jurgelevičiumi, taip pat žinomu kaip „Mergaitė“. S. Šatūnas yra VU TSPMI Globėjų tarybos narys. Priminsime, kad šios tarybos narys yra ir UAB „Dujotekana“ vadovas Rimandas Stonys, kiti „valstybininkų“ klano nariai. S. Šatūno sutuoktinė yra (bingo!) Živilė Šatūnienė paskirta VSD Trečiosios valdybos viršininko pavaduotoja, taip pat įdarbinta dėstytoja VU TSPMI.“ Ir toliau: “Po „valymo“ VSD šiuo metu, kaip niekada anksčiau, pareigas eina abejotinos kompetencijos, tačiau klanui itin lojalūs asmenys. Manoma, kad klanui lojalūs yra šie VSD pareigūnai: Pirmosios (žvalgybos) valdybos viršininkas Rimantas MARTINONIS, šios valdybos viršininko pavaduotojas Rytis Muraška, Antrosios (kontržvalgybos) valdybos viršininkas Renatas Petkus, Trečiosios (ekonominių valstybės pagrindų) valdybos viršininkas Linas Jurgelaitis, jo pavaduotoja Živilė Šatūnienė.“

Koks keistas sutapimas, kad šiandien tie, kurie prisidėjo prie V. Pociūno žūties, paskiriami prezidentės patarėjais. Tie, su kuriais jis kovojo, norėdamas švarios ir sąžiningos valstybės, ateina dirbti į Prezidentūrą jo žūties dieną lygiai po dešimtmečio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s