JAV prezidento rinkimai: Trump lenkia Clinton ir išeina į priekį

Reuters/Ipsos penktadienį, rugsėjo 2-ąją paskelbtais duomenimis, kandidatas į JAV prezidentus Donald Trump aplenkė Demokratų partijos pretendentę Hilary Clinton, surinkęs daugiau potencialių rinkėjų balsų. Paskutinės savaitės (nuo rugpjūčio 26-osios iki rugsėjo 1-osios) apklausos rezultatai liudija, jog apie 40 % apklaustųjų parėmė D. Trumpą, apie 39 – H. Clinton. Rezultatai kilstelėjo po to, kai 6-ais procentais išaugo potencialių Respublikonų partijos rinkėjų pasitikėjimas D. Trumpu. Dabar apie 78 % jų remia Trumpą. Bet tai vis tiek yra kiek mažiau negu rėmė M. Romney 2012-aisiais, už kurį būtų balsavę apie 85 % potencialių Respublikonų partijos rinkėjų. Toks rezultatų šuolis įvyko po to, kai Trump atsigręžė imigrantų bei mažumų link bei susitiko su Meksikos prezidentu Enrique Pena Nieto.

Kitą vertus, apklausos rezultatai rodo, jog apie 20 % potencialių rinkėjų suteiktų pirmenybę kitam kandidatui, o ne Trumpui ar Clinton. H. CLinton neigiamai vertina apie 57 procentų apklaustųjų, o Trumpą – apie 54. Žodžiu, dauguma vis tiek neigiamai vertina tiek vieną, tiek kitą kandidatą.

Larry Sabato, Virginijos universiteto politikos centro direktorius mano, kad H. Clinton vis tiek išlieka šios rinkimų kampanijos lydere, o tokius rezultatus aiškina paklaidos įtaka. Anot jo arčiau rinkimų rezultatai keisis ir galų gale rinkimus laimės būtent Demokratų partijos delegatė.

Bet renkant ne iš dviejų, o daugiau kandidatų, abudu pagrindiniai varžovai gautų vienodai po 39 % balsų, Libertarionų partijos atstovas Gary Johnson surinktų 7 % balsų, dar 2 % išrinktų Žaliųjų partijos narę Jill Stein.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s