2013 m. nuotrauka; JAV senatorius John McCain kartu su ISIS vadovais: po dešinę ranką ISIS atstovas spaudai Abu Mosa, už juo – ISIS lyderis Abu Bakr al-Baghdadi

Sirija: suplanuotas ugnies nutraukimo sužlugdymas

Pasirašytos š.m. rugsėjo 14-tą dieną ugnies nutraukimo sutarties sužlugdymas Sirijoje staigmena netapo. Apie 120 džihadistų išpuolių, dėl kurių žuvo daugiau kaip 200 civilių, bei JAV vadovaujamos koalicijos aviacijos ataka prieš Sirijos vyriausybės pajėgas, dėl kurios žuvo apie 100 karių buvo spėjami, praneša Ispanijos leidinys „Publico“.

Ugnies nutraukimas be abejo buvo gudrybė, padėjusi teroristams persigrupuoti, tuo metu oro ataka prieš Sirijos pajėgas tapo tiesiog kovine parama teroristams. Todėl akivaizdu, kad ugnies nutraukimo sutarties sužlugdymas buvo suplanuotas iš anksto.

Susitarimas, pasiūlytas JAV ir priimtas Rusijos buvo pasirašytas būtent tada, kai remiama Rusijos Karinių Oro Pajėgų Sirijos kariuomenė kartu su Irano kariuomenės padaliniais išvadavo Homso, El-Kusair bei Palmiros miestus ir judėjo link Alepo. Rugsėjo 1-ąją Sirijos kariuomenė net numušė virš savo teritorijos Izraelio kovinį lėktuvą, pažeidusį šalies oro erdvę. Bet kodėl Maskva sutiko pasirašyti šias paliaubas? Trys iš paviešintų sutarties straipsnių tą paaiškina:

„Sirijos vyriausybės pajėgos turi palikti kelią Kastelo“ – tai pagrindinis kelias, per kurį ginklai yra tiekiami teroristams iš Turkijos. JAV siekia kontroliuoti visą Alepo kad esant poreikiui galėtų naudodamos šiuo keliu užpulti Damaską ir nuversti Asado režimą.

„Ne viena iš pusių neturi pulti kitos užimamų teritorijų“ – tai reiškia, kad buvusios Sirijos teritorija padalinta ir naujos sienos jau nubrėžtos. Tai tik į naudą teroristams.

„Rusijos bei JAV koalicijos karinės aviacijos smūgiai turi būti nukreipti prieš „Jaysh al-Fateh“, taip vadinamos „Užkariavimo armijos“ bei „Jabhat al-Nusra“ grupuotes, bet ne prieš kitas nuosaikesnes grupuotes, tokias kaip „Faylaq Al-Sham“ ir „Nour al-Din al-Zenki“. Vašingtonas vėl dalina teroristus į „gerus“ (sąjungininkus) ir „blogus“ (priešus).

Bet padaryti to neįmanoma nes visos šios grupuotės įeina į „Jaish al-Fatah“ koaliciją, kurią tiesiogiai remia Saudo Arabija. Kaip liudija išplatinti WikiLeaks nutekinti Hilary Clinton laiškai, JAV tiekė ginklus džihadistams iš Libijos nuo 2011 metų. Kai kurie iš jų buvo treniruojami JAV karinėje bazėje „Camp Bondsteel “ Kosove, kuri yra pati didžiausia JAV karinė bazė esanti už Amerikos ribų (štai ir atsakymas kam JAV reikalinga ši karinė bazė ir apskritai Kosovo).

Šioje bazėje teroristai buvo mokomi teroristinės grupuotės „Kosovo išvadavimo armija“ metodų bei patirties. Banditai ir barbarai yra dažnai naudojami politikoje. Izraelio Begino ir Sadato tyrimų centro analitikai mano, kad teroristinė grupuotė „Islamo Valstybė“ gali būti JAV naudojama kovai prieš Iraną.

JAV šią gudrybe pasiekė tą, ko nesugebėjo pasiekti mūšio lauke.

Saudo Arabija, Kataras, JAV (Pentagonas, CŽV) bei Izraelis rengia antžeminę operaciją artimiausiais mėnesiais, kad sunaikinti paskutinę pasaulietinę valstybę šiame regione, nuversti Asadą ir padalinti Siriją į kelias dalis.

Tuo pačiu metu Turkijos prezidentas Erdoganas keičia savo prioritetus ir neatsisakydamas savo planų Alepo miesto atžvilgiu stiprina kovą prieš kurdus pačioje Turkijoje, Irake bei Sirijoje. Šioje kovoje jis gali gauti Irano paramą, nes Sirijos kurdai faktiškai stojo po JAV vėliava, kai Irano kurdai paskelbė karą IRI vyriausybei. Kad atgaivinti Turkijos diktatoriaus Erdogano pasitikėjimą iš karto po nepavykusio karinio perversmo JAV leido jam apšaudyti kurdų Jarabuluso provinciją praėjus tik dienai po to, kai kurdai išvadavo ją nuo Islamo Valstybės teroristų. Turkijos karinės pajėgos įsiveržė į Siriją, puldami JAV išduotus kurdus. Ir čia nereikia kaltinti JAV cinizmu, kad jie tuo pačiu metu ginkluoja Turkiją, kurdus bei ISIS. Tą patį jos darė Antrojo pasaulinio karo metais, kai tiekė paramą Vokietijai bei Japonijai, tuo pačiu padedamos TSRS.

Nuo 2016-ųjų pradžios JAV ruošia Turkijos bei Saudo Arabijos karinį įsiveržimą į Siriją. Be 15 tukst. Turkijos karių dalyvauti šioje operacijoje paskirti apie 35 tukst. karių iš 20 arabų šalių kurie šių metų vasarį kartu dalyvavo karinėse pratybose Saudo Arabijoje. Bendras karių kiekis sudaro kaip tik tokį skaičių apie kurį sakė JAV valstybės sekretorius John Kerry. Tokio karių skaičiaus turėtų pakakti šiaurinei Sirijos daliai okupuoti ir paskelbti ją saugumo zona. Akivaizdu, kad toks puolimas paremtas Sirijos šiaurėje jau dislokuotų JAV specialiųjų pajėgų karių sukels Rusijos bei Irano atsakomuosius veiksmus. Tokiu atveju pasaulis bus tikrai pastatytas ant pasaulio masto karinio konflikto slenksčio…

Beje ugnies nutraukimo metu apsuptuose miestuose esantys sirai negavo jokios humanitarinės pagalbos. Ar tai kam nors įdomu?…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s