Mirė Juras Požela

Santariškių klinikoje mirė sveikatos apsaugos ministras ir Seimo narys Juras Požela. 34-erių J.Poželos gyvybė po ilgo gydymo ir nenuilstamų medikų pastangų užgeso naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Jis buvo hospitalizuotas rugpjūčio 16 dieną dėl ūminių virškinimo sistemos sutrikimų bei pilvo skausmų. J.Poželai buvo diagnozuotas ūminis pankreatitas. Dažna šios ligos priežastis yra tulžies pūslės akmenys, įvairūs dvylikapirštės žarnos, kraujotakos sutrikimai.

Jaunosios kartos socialdemokratas, J. Požela pastaruoju metu ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas. Sveikatos apsaugos ministro priesaiką jis davė 2016 metų kovo 15 dieną Nuo 2012 metų jis buvo Seimo nariu. Partijos kandidatų į Seimą sąraše šių metų parlamento rinkimuose jam buvo skirta aštunta vieta ir jis antrai kadencijai buvo išrinktas į Seimą.

J.Požela buvo vienas žinomiausių jaunosios kartos socialdemokratų, buvo partijos prezidiumo nariu, prieš praėjusius rinkimus pateko į pirmąjį kandidatų dešimtuką. Pirmą kartą į Vilniaus miesto tarybą jis buvo išrinktas vos dvidešimties (!) ir tuomet tapo pačiu jauniausiu tarybos nariu visoje Lietuvoje. Sostinės taryboje J.Požela dirbo tris kadencijas.

39

„Tai buvo žodžio žmogus, labai įžvalgus, turintis analitinį ir strateginį mąstymą. Jis buvo pavyzdys mums, jaunimui, kaip reikia dirbti, kovoti, siekti tikslo ir nors tikrai pats Juras buvo jaunas, bet jo gyvenimiška patirtis ir patirtis politinėje arenoje buvo sukaupta didžiausia“, – sekmadienį pasakė ilgametis Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos narys, 33-erių vidaus reikalų viceministras Justas Pankauskas.

„Tai buvo kylanti socialdemokratų žvaigždė, tikrai atspindintis socialdemokratų veidą žmogus.“ – sekmadienį pasakė politologė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė. „Pirmasis Seimo rinkimų turas parodė, kad rinkėjas nori matyti naujo elito, jaunesnių aktyvesnių žmonių, kurie turi idėjų. J. Požela būtų atitikęs tokio politiko tipą Socialdemokratų partijoje“, – pridėjo ji.

Mirusiojo šeimą (su žmona Živile J. Požela augino sūnų Jorį), artimuosius, bičiulius, visus tuos, kurie kartu kūrė, dirbo, svajojo ir dalinosi draugystės džiaugsmu nuoširdžiai užjaučia Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. TS-LKD lyderis G. Landsbergis savo „Facebook“ paskyroje reiškia užuojautą ir rašo: „Užuojauta Živilei, Joriui Karoliui ir visiems artimiesiems. Stiprybės jums. O Lietuvos politikos atsinaujinimas bus kur kas sudėtingesnis.“

Laikinasis „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas parlamentaras Remigijus Žemaitaitis savo ruožtu teigė, kad J. Poželos netektis yra svarbi ne tiek patiems socialdemokratams, kiek visam ateitį siejančiam su politika jaunimui ir pačiai Lietuvos politikai.

Užuojautą taip pat pareiškė Vilniaus meras, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius bei laikinasis Darbo partijos pirmininkas Vytautas Gapšys.

„Nepriklausomų žurnalistų Asociacija“ prisideda prie visų aukščiau parašytų žodžių ir reiškia gilią užuojautą mirusiojo šeimai ir visai Lietuvai…

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s