Besikartojantys išpuoliai Eišiškėse– policija kol kas bejėgė

Prieš antrąjį Seimo rinkimų turą Šalčininkų krašte įvyko naujas išpuolis. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį šalia bažnyčios buvo nupjautas medinis kryžius. Nera abejonių, jog šis vandalizmo aktas yra susijęs su rinkimais. Prieš pirmąjį rinkimų turą Eišiškėse dažais buvo ištepliotas kryžius ir šventojo skulptūra. Analogiškas išpuolis užregistruotas ir 2015-tųjų spalį.

Spėjama, kad šalia Eišiškių bažnyčios stovėjęs kryžius nuverstas naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Medinis krikščionybės simbolis nupjautas pjūklu vieno metro aukštyje. Apie incidentą policijai pranešė vietinis gyventojas.

Panašūs vandalizmo aktai Eišiškėse tapo kone kasdienybe, ypač prieš rinkimus. Prieš dvi savaites, naktį prieš pirmąjį rinkimų turą, Eišiškėse buvo išniekinti du obeliskai. Paminklas stovintis Naujojo Plano ir Rodūnės g. sankryžoje buvo apipiltas baltais dažais. Jis yra skirtas Eišiškių miesto ir jo apylinkių gyventojams, žuvusiems, ištremtiems ir priverstiems palikti savo gimtąjį kraštą 1939-1959 m., atminti. Kryžius tremtiniams baltais dažais buvo apipiltas ir 2015-metais.

Bet priešrinkiminę naktį nukentėjo ne tik kryžius: ištepliotas taip pat buvo Eišiškėse esantis stogastulpis su Šv. Jono Nepomuko skulptūra. Į jį buvo mestas stiklinis indas su dažais. Šalia skulptūros mėtėsi raudonais dažais ištepliotos šukės.

Vietos gyventojai pasakoja, kad tokie išpuoliai kartojasi gana dažnai ir paprastai jie yra susiję su rinkimais.

Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis žiniasklaidai teigė, kad dėl naktį įvykdyto nusikaltimo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 312 straipsnį „Kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimas“.

Iki šiol buvę įvykiai nėra ištirti ir kaltininkai nenustatyti. Gali būti, kad visi tyrimai bus apjungti į vieną. Manoma, kad išpuoliai galėjo būti organizuoti radikalių nacionalistinių organizacijų narių.

Vilniaus Šalčininkų rinkimų apygardoje, kuriai priklauso ir Eišiškės, antrojo turo neprireikė. Mat, prieš dvi savaites vykusiame pirmajame ture vienmandatėje išrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas Leonardas Talmontas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s