Viktoras: kaip man buvo įvykdytas Kafkos procesas

Vieną dieną Nepriklausomų Žurnalistų Asociaciją pasiekė mūsų skaitytojo vardu Viktoras laiškas, kuriame jis papasakojo savo istoriją. Publikuojame šį laišką čia be jokių pataisymų. Už šio laiško turinį atsako jo autorius.

 

 

Kaip man buvo įvykdytas Kafkos procesas

Vieną gražią dieną mano gyvenimas apvirto aukštyn kojomis. Niekada nebūčiau patikėjęs, kad Lietuvoje nė su žiburiu nerasi teisybės. Parašysiu Jums, kad nepadaręs jokio nusikaltimo, gali tapti baisiu nusikaltėliu.

Prieš trejus metus prasidėjo mano gyvenimo naikinimas. Mano draugės senutė mama buvo terorizuojama naujai atsikėlusios kaimynės, nes mat ji užsigeidė viso didžiulio namo ir sodo, esančio šalia. Ji teigė: ,, Čia viskas mano. Galit pas mamą nebevažinėti, nes vis tiek aš jus sutvarkysiu‘‘. Ir jai tai pavyko. Ji išpjovė iš senutės sodo obelis, pastatė ant pagrindinio įvažiavimo vartus, kuriuos, žinoma, gerai užpainiojo grandine, užtvėrė praėjimą į tualetą ir ūkinį pastatą. Ten suleido savo žąsis. Bet netrukus nugriovė ir lauko tualetą.

Mano draugė dėl tokių jos veiksmų buvo parašiusi į policiją pareiškimą. Bet pagalbos nesulaukė. O kaimynė tuo tarpu vis labiau drąsėjo ir vis bandė išprovokuoti kivirčą. Ir vieną dieną, kai atvykau paimti močiutės, kaimynę sugėdinau žodžiu. Paklausiau, ar jai žemės maža, kad pjauna svetimas obelis (prieš tai jos visos stebuklingai nudžiūvo), ir ar jai ne gėda taip elgtis. Bet, žinoma, jai nebuvo gėda. Ji greitai sumetė planą, kaip iš žodinio kivirčo išspausti naudos ir pradėjo veikti. Tą pavakarę ramiai su močiute išvažiavome namo ir net blogiausiame sapne būčiau nesusapnavęs, kokį pragarą teks praeiti. Jau trejus metus esu tampomas po teismus, nes kaimynė parašė pareiškimą, jog jai išmušiau dantis. Iš pradžių liudininkų nebuvo, o po mėnesio atsirado net trys: ,,nukentėjusiosios‘‘ vyras, jo brolis ir kaimo pilietis, neaiškios reputacijos ir gyvenimo būdo. M.M. liudininko nebuvau matęs savo gyvenime.

Tikriausiai daugumai kils klausimas, kaip aš vienas mušu moterį, o trys vyrai stovi ir nieko nedaro. Bet, deja, Klaipėdos apygardos teismo teisėjai V.M. nekilo tokia mintis. Tiesa, Klaipėdos rajono apylinkės teisme bylą laimėjau, o kai atsidūriau Klaipėdos apygardos teisme, prasidėjo ,,ilga kelionė į pragarą‘‘. Kaimynė įsijungė pavarą: ar bereikia geriau – susidėjo veltui dantis. Ne bet kokius, o implantus. Juk teisme gali sakyti ką nori, niekas netikrina, ar tikrai tie dantys išmušti, ar tikrai ji susidėjo juos, jokių dokumentų apie buvusius ir esamus dantis iš jos nereikalauja, užtenka sąskaitų faktūrų. Odontologė paliudijo, kad ieškovė teturėjo keturis savo dantis ir kad sirgo paradontoze, o eksperto išvadoje teigiama, kad nei išviršinių, nei vidinių sužalojimų nėra. Klaipėdos apygardos teisme buvau visiškai sutryptas teisėjos V.M.

Po teismo dar salėje ieškovė man bandė griebti už gerklės, bet ir tai niekam keista nepasirodė. Gal buvo nurodyta taip daryti, kad mane išprovokuotų. Niekam nerūpi sąžiningas Lietuvos pilietis, visada laiku mokantis mokesčius. Mano sveikata dar labiau pašlijo, esu neįgalus, bet vis tiek dirbu, kad niekam nebūčiau našta. Turiu mokėti didžiulius pinigus ieškovei. Prieš pensiją gavau teistumą. Net žmogžudžiams atrodytų per didelės tokios sumos, kokią priteisė man sumokėti ieškovei. O kiek tomų bylų surašyta, kad parodytų, koks aš baisus nusikaltėlis. Aš turiu taip sunkiai dirbti, kad išlaikyčiau nesąžiningą žmogų. Užtat kaimynė, kai mano draugė atvažiuoja įnešti mamai vandens ar malkų (mama bijo viena eiti), visada išbėga į kiemą ir traukia dainas. Gal ir aš dainuočiau tokius pinigus veltui gaudamas. Deja, man ne iki dainos. Nuosprendžius skundžiau Aukščiausiajam teismui – atmetė. Pasirodo, teisėja turėjo teisę keisti straipsnius, išskyrė bylas į civilinę ir baudžiamąją. Rašiau visiems prokurorams – esamiems, buvusiems ir laikinai einantiems pareigas, rašiau Lietuvos Teisingumo ministrui bei Lietuvos Prezidentei, rašiau Sveikatos Ministerijai, Odontologų rūmams, Ekspertų etikos komisijai, Klaipėdos rajono policijai, kad atliktų ikiteisminį tyrimą, t.y., kad apklaustų policininkus J.L. ir E.G., kurie neva buvo įvykio vietoje.

Teisėja pareiškė, jei dar reikalausiu policininkų liudijimo, tai būsiu baudžiamas. Prašiau, kad mane ir ieškovę patikrintų melo detektoriumi – atmetė. Parašiau į Europos Žmogaus Teisių Teismą. Tačiau susidariau nuomonę, kad teismuose dirba tik sekretorės. Mano sugriautas gyvenimas, pašlijusi sveikata niekam nerūpi. Visiškai niekam nerūpi, kad esu nekaltas. Vis dėlto ryžausi ir dar kartą raštu kreipiausi į teisėją V.M. prašydamas paaiškinti už ką esu nubaustas. Tai ji atsakė: ,,Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksas nenumato tvarkos dėl procesinio sprendimo išaiškinimo prašyme nurodytais pagrindais‘‘. Civilinė byla jau savaime eina kaip sviestu patepta, nes esu pripažintas kaltu. Viskas yra vykdoma, ko tik prašo ieškovės advokatas. Mano liudininkai mat netiko. Incidento metu draugės mama sėdėjo mano mašinoje, tačiau irgi nieko nereiškia. Senutė priversta parduoti savo namus, kur praleido visą gyvenimą. Dukros bijo irgi ten važiuoti, nes kai ,,sutvarkys‘‘ mane, gali ,,kibti‘‘ į jas, juk gerai sekasi. Aš irgi esu ne pirma jos auka. Lietuvos Respublikos Prezidentė patarė kovoti. Deja, nepasakė, kaip tai padaryti. Kartais pagalvoju, kad gal teisėjai nepatiko mano nelietuviška pavardė. Nors spaudoje paskaičius apie šią teisėją straipsnių, kyla ir kitokių minčių.

Labai gailiuosi, kad anksčiau nepalikau šios šalies, kuriai teisingumas yra lyg keiksmažodis. O dabar ir sveikatos nebeliko. Kadangi nesulaukiau iš niekur teisingumo, tai Kafkos procesas įvyko. Liko tik Dievo teismas arba kaip liaudis sako: ,,Lazda turi du galus‘‘.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s