M. Saakašvilis provokuoja eilinį valstybės perversmą Ukrainoje

Buvęs Odesos regiono gubernatorius ir Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis ragina ukrainiečius sukilti prieš vyriausybę. Maždaug 2 tūkst. žmonių sekmadienį Kijevo centre susirinko išreikšti jam paramą.

M.Saakašvilis kartu su lietuviu Aivaru Abramavičiumi buvo vienas iš užsieniečių technokratų, paskirtų padėti Ukrainai žengti proeuropietišku keliu. Tačiau praėjusį mėnesį jis atsistatydino iš gubernatoriaus pareigų, nes, anot jo, trukdyta jo pastangoms kovoti su korupcija tarp aukšto rango pareigūnų. Sekmadienį protestuotojai Kijeve mojavo Ukrainos, Gruzijos ir Europos Sąjungos vėliavomis ir skandavo „Šlovė Ukrainai!“ ir „Michailai!“, kai M.Saakašvilis kreipėsi į minią.

„Jie vagia viską, ką gali pasiekti, – sakė jis, kalbėdamas apie Ukrainos pareigūnus. – Jie manęs bijo, nes aš žinau, kaip sugriauti jų kortų namelį. Jie bijo manęs, nes aš netyliu.“

Protesto akcijoje dalyvavo ir aštuoniasdešimtmetė Valentina Geraščenko. „Neradome Ukrainoje tokio žmogaus, kaip jis. Jie visi korumpuoti“, – sakė ji.

M.Saakašvilis rėmė Ukrainos proeuropietišką 2014 metų valstybės perversmą, kuomet buvo nuverstas išrinktasis prezidentas V. Janukovičius ir Ukraina pasuko link ES ir JAV. Tačiau vėliau M. Saakašvilis ėmė vis labiau nesutarti su Ukrainos prezidento Petro Porošenkos aplinka ir dažnai buvo kaltinamas dėl savo per didelių politinių ambicijų. Buvęs Gruzijos prezidentas taip pat žadėjo Ukrainoje sukurti naują opozicinį judėjimą, kuris nuverstų P.Porošenką ir surengtų pirmalaikius rinkimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s