Ukrainos Aukščiausios Rados deputatas: „kompromatą“ apie Petro Porošenko perdaviau JAV

Šių metų vasarą teisinę neliečiamybę praradęs Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Oleksandras Oniščenko nusipelnė „Kremliaus agento“ etiketės. Jis paskelbė turintis „kompromatą“ apie prezidentą Petro Porošenko ir duomenis perdavęs JAV.

Ukrainoje vadinamas „dujų karaliumi“, Oniščenko anksčiau jau buvo apkaltintas šnipinėjimu, o dabar Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) paskelbė įtarianti, kad jis gavo Rusijos pasą ir bendradarbiauja su Kremliaus spacialisiomis tarnybomis, kurios siekia destabilizuoti padėtį Ukrainoje. Tyrėjai pridūrė, kad O. Oniščenko – vienas turtingiausių Ukrainos žmonių – „ruošia didžiulę informacinę ataką prieš vyriausybę, o strategija koordinuojama su Kremliumi“. Vasarą, kai Aukščiausioji Rada nubalsavo už leidimą pradėti teisinius veiksmus prieš jį, skelbta, kad jis įtariamas subūręs nusikalstamą grupuotę, kuri siurbė pinigus iš valstybinės dujų bendrovės „Ukrgazvydobuvanija“. Dabar O. Oniščenko nutarė smogti atgal. Jungtinėje Karalystėje gyvenantis deputatas pareiškė, kad SBU jį puola dėl straipsnio svetainėje „Strana“, kuriame jis kaltina P. Porošenko administraciją Aukščiausiosios Rados deputatų balsų pirkimu.

„Tai tikrai yra atsakymas į vakarykštę publikaciją. Aš turiu daug P. Porošenko kompromituojančios informacijos. Tad dabar ir prasideda, neva čia Kremliaus ranka“, – kalbėjo O. Oniščenko.

„Išgirsite tai, kas jums garantuotai išsklaidys bet kokias iliuzijas apie meilę valstybei ir jos žmonėms. Aš dvejus metus su juo (P. Porošenko) dirbau ir gerai jį pažįstu. Išsklaidysiu visus mitus apie dujų verslą“, – pridūrė parlamentaras.

Kaip skelbia O. Oniščenko, jis įrašė pokalbius su P. Porošenko išmaniuoju rankiniu laikrodžiu. Verslininkas taip pat paneigė turintis rusišką pasą. O. Oniščenko teigė, kad JAV pareigūnams informaciją apie P. Porošenko perdavė lapkričio 29 dieną, ir žurnalistams pateikė susitarimo su amerikiečiais dėl susitikimo kopiją.

„Jie atskrido pas mane į Europą. Tegu jie patys atsirenka, kas yra kas kalbant apie Porošenko“, – tvirtino verslininkas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s