VSAT: pasitarimai vyksta, problemos lieka

Trečiadienį, lapkričio 30-ąją, Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VSAT) centrinėje įstaigoje buvo aptarti klausimai, susiję su Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinės sutarties vykdymu, praneša VSAT.

Posėdyje dalyvavo profesinių sąjungų vadovai, tarnyboje sudarytos Kolektyvinės sutarties įgyvendinimo darbo grupės vadovai ir nariai bei tų VSAT padalinių vadovai, kurie yra atsakingi už patvirtintų priemonių kolektyvinei sutarčiai įgyvendinti atlikimą.

Tokių priemonių plane yra daugiau kaip keturios dešimtys įvairių punktų. Dalis jų jau buvo aptarti gegužę vykusiame analogiškame susitikime. Ir tada, ir dabar buvo kalbama apie kiekvienos priemonės įgyvendinimą, rezultatus ir poveikį pasieniečių veiklai, kylančias problemas. Kalbėta ir apie veiksmus, kurie padėtų kolektyvinės sutarties nuostatas dar efektyviau įdiegti VSAT veikloje.

Trečiadienį posėdžio dalyviai sutarė, kad įgyvendinant Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinę sutartį labai didelių nesklandumų nekyla, bet pasitaiko ir problemų. Be kitų klausimų, susitikimo dalyviai pasikeitė nuomonėmis apie situaciją VSAT dėl darbo laiko apskaitos, viršvalandžių skaičiavimo ir mokėjimo.

Sutarta, kad būtų tikslinga atnaujinti priemonių kolektyvinei sutarčiai įgyvendinti planą. Didžioji dauguma jų įvykdyta, o į naują tokį dokumentą būtų įtrauktos ir tos, kurių įgyvendinimas tęsiamas, ir tos, kurios būtų visai naujos.

Pasieniečių ir profesinių sąjungų vadovai Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinę sutartį pasirašė šių metų vasario gale. Sutartimi siekiama plėtoti socialinę partnerystę, sudaryti patrauklias, palankias darbo VSAT sąlygas, skatinti darbdavio, profesinių sąjungų ir darbuotojų bendradarbiavimą darbo, ekonominiais ir socialiniais klausimais, formuoti VSAT tradicijas, stiprinti darbuotojų profesionalumą ir motyvaciją, lojalumą organizacijai. Siekiama, kad šio dokumento veikimas skatintų nepakantumą korupcijai, skleistų demokratines vertybes ir principus asmeniniame bei visuomeniniame gyvenime.

Kolektyvinė sutartis yra norminio pobūdžio susitarimas tarp darbdavio ir profesinės sąjungos dėl darbo, darbo apmokėjimo, darbo organizavimo, darbuotojų saugos, darbo ir poilsio laiko bei kitų socialinių ir ekonominių sąlygų. Sutarties šalys yra darbuotojų kolektyvas, kuriam atstovauja organizacijoje veikianti profesinė sąjunga, ir darbdavys (vadovas) arba įgalioti administracijos pareigūnai.

Laimute Lynikaite (15min.lt nuotrauka)
Laimute Lynikaite (15min.lt nuotrauka)

Laimute Lynikaite: „Tikrai neturime teisės užmiršti Lazdijų rinktinės likvidavimą“

Tačiau iš tikrųjų situacija su VSAT pareigūnais bei reforma nėra tokia vienareikšmiška. Nepriklausomų Žurnalistų Asociacija susisiekė su Laimute Lynikaite, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos nare, buvusia VSAT prie VRM Lazdijų rinktinės profesinės sąjungos vadove.

Mes visi prisimename, kaip buvo likviduota Lazdijų rinktinė, vienas stipriausių ir efektyviausių VSAT padalinių. Nepaisant ekspertų, Lazdijų savivaldos, paprastų pareigūnų nuomonės, Lazdijų rinktinė, o kartu ir Lieponos užkarda, buvo likviduota. Nors iš pradžių VSAT vadovybė žadėjo, kad „reforma“ tikrai nepalies pasienio užkardų. Atseit, melavo… Savo laiku Laimutė Lynikaitė aršiai kritikavo šį neapgalvotą bei skubotą sprendimą. Anot jos, VSAT pareigūnai tikrai netūri teisės užmiršti šią „reformą“. Daug paprastų pasieniečių neteko darbo. Deja, jų teisių profsąjungos apginti nesugebėjo. Tačiau per praėjusį pasitarimą vargu ar kažkas apie juos prisiminė. Visi dirba savo darbą, o klausytis kritikos niekas nenori.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s