(G.Surplys; delfi.lt nuotrauka)

Į vidaus reikalų vice-ministro postą paskirtas prorusiškų pažiūrų veikėjas

Prieš kelias dienas į vidaus reikalų vice-ministrų postus buvo paskirti buvęs Alytaus policijos viršininkas Česlovas Mulma, buvęs Policijos departamento vyriausiasis patarėjas Darius Urbonas ir buvęs „valstiečių“ kandidatas į Seimą, žurnalistas Giedrius Surplys. Šią informaciją patvirtino vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Ponas Surplys pagal savo pareigas bus atsakingas už regioninę politiką.

Panaršę truputį internete mes galime aptikti įdomią informaciją, jog skiriamas į vice-ministro postą G. Surplys prieš kelerius metus parašė labai įdomią studiją apie Lietuvos ir Rusijos santykius, kuria padovanojo savo viziją ir sugyvenimo su Rusija strategiją. Beje ši vizija savaitraščio „Atgimimas“ konkurse užėmė antrą vietą.

Savo vizijoje ponas Surplys paligino Rusijos ir Lietuvos santykius su krokodilo ir paukščiuko Tari santykiais iš seno sovietinio multiplikacinio filmo.

Taip pat jis ragino lietuvius „nustoti sirgti mažos valstybės sindromu“. Jis labai norėtų, „kad mes, užuot nuolat visiems priminę, kas kiek kartų mus trypė istorijos kryžkelėse ir nuolat baimingai žvilgčiodami, ar neiššieps ilčių Rusija, Lenkija ar dar kuris įsivaizduojamas priešas, imtume kaip lygūs su lygiais bendrauti su Pasaulio didžiaisiais. Taip nuramintume savo fobijas ir taptume dar labiau gerbiami tarptautinėje arenoje“.

Savo vizijoje jis sako: „Aš tikiu, kad su Rusija sugyventi galima. Taip pat tikiu, kad ne ji viena kalta dėl to, kad kol kas sugyventi nesiseka“.

Ir toliau: „Lietuva galėtų imtis iniciatyvos ir pagerinti savo santykius su Rusija“. Tam jis pasiūlė trijų komponentų modelį:

  1. Mes turime išmokti nebijoti Rusijos ir jos nedemonizuoti.
  2. Mes turime išmokti Rusijai pasiūlyti pragmatinę naudą iš sugyvenimo su mumis.
  3. Mes turime išmokti vėl priversti Rusiją nostalgiškai pamilti Lietuvą.

Ponas Surplys tiki „akivaizdžia tiesa: Lietuva ir Rusija gali būti viena kitai naudingos!“

Gal Lietuvai iš tikrųjų būtų naudingiau pakoreguoti savo politiką, nes ekspertai pripažino, jog labiausiai dėl Vakarų sankcijų Rusijai ir jos atsakomųjų veiksmų nukentėjo trys Baltijos valstybės ir Lenkija.

Bet ponas Surplys savo refleksijoje eina toliau. Jis net siūlo pakviesti Rusijos kariuomenę į bendrus mokymus į Lietuvą.

Toliau jis sako: „Vakarų valstybės niekada nenorėjo silpnos ir izoliuotos Rusijos, todėl nė viena NATO sąjungininkė Lietuvos nesmerks už gerus santykius su Rusija ir tarpininkavimą jai bendraujant su Vakarų valstybėmis“. Maža to, jis siūlo Rusijai padėti bendrauti su Europos Sąjunga, o šiai – su Rusija.

Savo vizijoje ponas Surplys rašo: „Daugelis pasaulio galingųjų Lietuvą norėjo matyti, kaip pasyvią buferinę zoną, kuri tiesiog plytėtų tarp didžiųjų ir kiekvienos emocijų audros metu galėtų „pasitarnauti“ garo nuleidimui. Blogiausia, kad ir pati Lietuva prie to priprato, išmokusi pagrindinę istorijos pamoką – stengtis, kad jos niekas neužkliūtų. Net jeigu ją žemintų, net jeigu ją baugintų, net jeigu su ja bandytų draugauti“.

Beje, Nepriklausomų Žurnalistų Asociacijos šaltinių duomenimis G. Surplys pastaraisiais metais kelis kartus lankėsi Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje tiek oficialios delegacijos sudėtyje, tiek pusiau oficialiai. Koks buvo tų vizitų tikslas galima tik spėlioti. Gal jie buvo susieti su ES projektų įgyvendinimu o gal ir su kažkuo kitu…

Kaip ten bebūtų, mūsų nuomone tokio žmogaus paskirimas į tokias aukštas pareigas yra tam tikra žinutė mūsų rytų kaiminei, kad Lietuva yra pasiruošusi plėtoti bendradarbiavimą su Rusija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s