Mitingas prieš pabėgėlių priemimą Lenkijoje

Lenkijoje – neramumai dėl pabėgėlių nusikaltimų

Drama Elke: pabėgėliai nužudė lenką

Naujųjų metų naktį Lenkijos Elko mieste 21 metų lenkas Danielis prie kebabinės „Prince Kebab“ patyrė dvi durtines žaizdas, nuo kurių mirė. Jaunuolio nužudymu įtariami atvykėliai iš Tuniso ir Alžyro. Tyrėjai nustatė, kad 41 metų alžyrietis mušė ir laikė Danielį, o 26 metų tunisietis badė jį peiliu. Po žmogžudystės abu užpuolikai grįžo į barą. Prokuratūros duomenimis įtariamieji suimti trims mėnesiams.

Danielio nužudymas išprovokavo Elke masines riaušes. Sausio 1-ąją keli šimtai žmonių susirinko prie kebabinės, apmėtė ją akmenimis, išdaužė langus ir galiausiai padegė pastatą. Vėliau įtūžusi minia sudegino antrą kavinę, priklausančią tam pačiam savininkui. Buvo pranešta ir apie alžyriečio būsto padegimą. Situaciją mėgino sureguliuoti policija, tačiau protestuotojai apmėtė pareigūnus akmenimis ir petardomis, apgadino kelis policijos automobilius. Policijos duomenimis per riaušes buvo sulaikyti 28 žmonės.

Neramumai kilo visoje šalyje

Po šio incidento visoje Lenkijoje išpuolių taikiniu tapo užsieniečiams priklausančios kebabinės, praneša šalies žiniasklaida.

Sausio 1-ąją du nežinomi žmonės aprašinėjo kioską „Superkebab“ Liubline, kurio savininkai yra indai. Ant jo sienų pasirodė užrašai apie tarptautinę teroristų grupuotę „Islamo Valstybė“ ir islamą, taip pat prakeiksmai lenkų ir anglų kalbomis.

Sausio 2-ąją akmenimis buvo apmėtyta kebabinė „Kebab House“ Vroclave, priklausanti kurdui. Policija apieškojo incidento rajoną, bet rasti teisės pažeidėjų nepavyko. Dar vienas išpuolis Vroclave įvyko naktį į sausio 4-ąją. Nežinomi asmenys išdaužė kavinės „Kuki“ langą ir įmetė butelį su padegamuoju mišiniu. Dėl to kilo gaisras.

„Mes ieškome vykdytojo. Mes nežinome, kokie buvo jo veiksmų motyvai, ir negalime pasakyti, ar tai buvo rasistinė ataka. Bet šito atmesti negalime“, – trečiadienį pareiškė policijos atstovas Pawelas Petrykowski.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s