Dėl nacistinio gesto uždrausta laida “Atspėk dainą“

Lietuvos aktorė Asta Baukutė penktadienį transliuotoje pramoginėje laidoje “Atspėk dainą“ atspėjusi Simono Donskovo dainą atsistojo ir pradėjo demonstruoti Hitlerį vaizduojančius gestus. Laida nebuvo transliuojama tiesiogiai, buvo rodomos jos iš anksto padarytas įrašas.

Reaguodami į kilusį visuomenės nepasitenkinimą LRT atstovai paskelbė uždarantys lpopuliarią laidą “Atspėk dainą“ ir nutraukiantys verslo santykius su įmonė “Viena planeta“.

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius sako, jog aktorės Astos Baukutės elgesys, kai penktadienį transliuotoje laidoje ji demonstravo Hitlerį vaizduojančius gestus, yra netoleruotinas, todėl buvo nuspręsta nutraukti laidos transliavimą per visuomeninį kanalą.

Prasidėjus diskusijoms dėl Baukutės elgesio, LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis šeštadienį savo Facebook paskyroje pranešė, kad po penktadienio laida yra stabdoma bei nevyks tolimesni jos filmavimai.

91

“Mes tikrai netoleruosime šio dalyko ir vakar priimti sprendimai — laida uždaryta. Kadangi žmonės nejaučia atsakomybės, tai taikomos griežčiausios sankcijos. Tai yra man kaip asmeninis įžeidimas prieš visus mano principus“, — oficialiai pasakė A. Siaurusevičius.

Jo teigimu, LRT nutraukė visus sutartinius ryšius su televizijos laidų prodiuserio Modesto Karnaševičiaus įmone “Viena planeta“ ir ateityje verslo santykius su juo atnaujinti neplanuojama.

“Manau, kad reikalų su jais nebeturėsime. Pasitikėjimas yra sulaužytas. Dirbame pasitikėjimo pagrindu ir negali visko sužiūrėti. Jie neatitinka kvalifikacinių reikalavimų, kuriuos mes keliame LRT viduje“, — teigė LRT vadovas.

Pats Karnaševičius pareiškė kol kas nemąstąs kaip atnaujinti santykius su LRT ir bandysiantis išspręsti iškilusią problemą su Baukutės elgesiu laidoje “Atspėk dainą“.

“Laida yra sustabdyta, o kitų laidų mes dabar nedarome. Paprasčiausiai čia buvo žmogiška klaida. Ten keletas sekundžių kadras ir buvo pasakyta, kad kadras turi būti uždengtas, bet jis nebuvo uždengtas. Žmogus praleido ir neuždengė. Toje laidoje buvo daug visko ir yra labai daug iškarpyta. Žinant Astą Baukutę ir jos temperamentą, jos būdą, tai ten yra prakarpyta 99 procentai“, — teigė Karnaševičius.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky pavadino aktorės poelgį neskoningu.

“Kadangi nesu iki galo įsigilinusi, aš negaliu pareikšti, kad tai mus įžeidė, bet mano klausimas, kam reikia tokiu būdu juokauti? Yra milijonas kitų temų ir galbūt tai buvo nevykęs juokelis. Man tas juokas nesuprantamas ir galbūt jis kitam bus nesuprantamas, todėl gali išaugti visai nejuokingų reakcijų. Mano supratimu, tokių dalykų reikia apskritai vengti. <…> Žinote, reikia galbūt truputį daugiau talento turėti tam reikalui ir daugiau išmanumo, o ekspromtu netinka. Net nemandagu ir neskoninga“, — žiniasklaidai pasakė Kukliansky.

Pati A. Baukutė naujienų portalui 15min.lt šeštadienį pareiškė apgailestaujanti dėl savo poelgio LRT laidoje. “Tai yra normali, demokratiška šalis. Manau, kad juokauti galima. Mūsų nuostabioje Lietuvoje tokios talentingos tautos gali įkurti mokyklas, gali būti ir šou versle. Tai yra šalis, kurioje neturėtų trypti dėl šio gesto — ne tą aš turėjau omeny. Politikos mano geste absoliučiai jokios nebuvo. Man atrodo, kad galima džiaugtis, kad tokie dalykai, kaip žydų engimas, nevyksta Lietuvoje. Jeigu kažkas nori daryti konfliktą, ko aš tikrai nenoriu, ir jei kažkas mato blogas potekstes, aš tikrai labai atsiprašau“, — teigė aktorė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s