Rusija ir JAV: hibridinė politika

2016 metų gruodžio pabaigoje JAV paskelbė sankcijas Rusijos piliečiams ir įmonėms dėl tariamų kibernetinių atakų prieš Amerikos politinius institutus. Sankcijos buvo paskelbtos dviem Rusijos žvalgybos agentūroms – užsienio žvalgybos tarnybai (SVR) bei karinei žvalgybai (GRU), kadangi jos kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui (o kada buvo kitaip?).

JAV valdžios sprendimu Valstybės Departamentas paskelbė personomis „non grata“ 35 asmenis, dirbančius Rusijos ambasadoje Vašingtone ir Rusijos konsulate San Franciske. Jie turėjo išvykti iš JAV teritorijos per 72 valandas. Taip pat buvo uždaryti du Rusijai priklausantys pastatai JAV teritorijoje. B. Obama nurodė, kad šie pastatai esą buvo naudojami “su žvalgyba susijusiu tikslu“.

Paprastai tokiomis situacijomis kita pusė atsako „simetriškai“ ir imasi tokių pat ar panašių priemonių. Visi laukė, kad Rusija irgi išsiųs tiek pat JAV diplomatų. Tačiau buvo priimtas kitoks, mūsų manymu, kiek protingesnis sprendimas – neatsakyti niekaip. Nestandartinis ir labai gražus ėjimas.

Štai taip didelėje geopolitikoje naudojamos Japonijos imtinių „Aikido“ ar „Dziudo“ priemonės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s