Witoldas Waszczykowskis ir San Eskobar: nieko juokingo

Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis apsijuokė įvardinęs neegzistuojančią valstybę. Jis sulaukė pašaipų socialiniame tinkle „Twitter“ po pareiškimo, kad buvo susitikęs su neegzistuojančios šalies atstovu, Lenkijai siekiant vietos Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje.

Šią savaitę W. Waszczykowski nuvyko į Niujorką tartis dėl Lenkijos vietos Saugumo Taryboje 2018-2019 metais. Antradienį ministras pareiškė žurnalistams, kad buvo susitikęs su beveik 20 šalių pareigūnais, tarp jų pareigūnais iš kai kurių Karibų valstybių „pirmą kartą mūsų diplomatijos istorijoje. Pavyzdžiui, iš tokių šalių kaip Belizas ar San Eskobaras“.

Kadangi San Eskobaro valstybės nėra, ministerijos atstovė Joana Wajda buvo priversta aiškintis, kad ministras paprasčiausiai suklydo ir kalbėjo apie Sent Kitsą ir Nevisą – salų valstybę Karibų jūroje, kurios ispaniškas pavadinimas yra San Cristobal y Nieves. Tačiau toks pasiaiškinimas neįtikino internautų ir šie puolė skelbti pranešimus su žyma #SanEscobar – sukūrė šios pramanytos šalies vėliavą, “Twitter“ paskyrą ir net sukūrė keletą įsivaizduojamų naujienų apie šią neegzistuojančią šalį. Viename pranešime sakoma, kad San Eskobaras „visiškai palaiko Lenkijos kandidatūrą į Saugumo Tarybą“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s