Ukrainos valdžios dviveidiškumas: Lenkijos miesto merą prilygino teroristui

Šių metų sausio 17-ąją Ukrainos pasienio valdybos pareigūnai neįleido į šalį Lenkijos Pšemišlio miesto mero Roberto Homos. Tokio sprendimo pagrindu buvo faktas, jog R. Homos duomenys esą buvo įrašyti į žmonių, kuriems uždrausta įvažiuoti į šalį, sąrašą. Draudimo iniciatorė – Ukrainos saugumo tarnyba (SBU). Tame sąraše yra žmonės, kieno veikla kelia grėsmę Ukrainos nacionaliniam saugumui. Tarp tokių atsirado ir Lenkijos miesto meras.

SBU atstovė spaudai Olena Hitlanska teigė, jog sprendimas dėl draudimo įvažiuoti į šalį 5 metus Lenkijos piliečiui yra jo „antiukrainietiškos veiklos rezultatas, kadangi jis anksčiau rėmė antiukrainietiškus maršus Pšemišlyje“.

Kaip žinia sprendimas dėl R. Homos vardo įtraukimo į šį sąrašą buvo priimtas 2016-ųjų gruodžio mėnesį. Jisai važiavo į Kalėdų vakarienę į Lenkijos generalinį konsulatą esantį Lvovo mieste Lenkijos generalinio konsulo Ukrainoje kvietimu. Taip pat buvo suplanuotas susitikimas su Lvovo miesto meru buitinių atliekų utilizacijos klausimu.

Juo labiau šis sprendimas atrodo keistai, kadangi R. Homa yra žinomas dėl savo aktyvios veiklos remiant ukrainiečių tautinę mažumą Lenkijoje. Anksčiau su jo parama buvo sukurtos sąlygos ukrainiečių kalbos mokymuisi, jis suteikė pastatą miesto centre Ukrainos nacionaliniams namams, jis aktyviai dalyvavo Maidano įvykiuose i.t.t. Tačiau Ukrainos SBU užteko to, kad 2016-ųjų gruodį R. Homa parėmė vienos iš Lenkijos patriotinio jaunimo akcijos dalyvius: jis iš karto tapo Ukrainos priešu.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija griežtai pasmerkė šį Ukrainos sprendimą ir pareikalavo jį panaikinti. Savo pranešime ji pabrėžė, jog tokia Ukrainos pozicija yra nelogiška, kadangi Ukrainoje prasidėjus politinei krizei Lenkija visąlaik rėmė šios valstybės valdžią, tame tarpe Krymo ir krizės Donbase klausimais.

Mūsų duomenimis, Ukrainos valdžia atsižvelgė į Lenkijos URM kreipimąsi ir panaikino draudimą R. Homai įvažiuoti į šalį. Atseit jo asmenybė grėsmės Ukrainos nacionaliniam saugumui nebekelia? O gal nekėlė ir anksčiau? Arba kelia, bet geresni santykiai su vakarų kaimyne yra brangesni nei vienas Lenkijos žmogus, nors ir meras?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s