F.V. Steinmeieris apkaltino Vakarus nekompetitingumu

Paliekantis savo postą F.V. Steinmeieris suabejojo vakarų politikos Sirijos konflikte teisingumu. Apie tai jis papasakojo interviu Vokietijos Süddeutsche Zeitung laikraščiui.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris pabrėžė, jog nejausdamas jokios asmeninės simpatijos Sirijos vyriausybei jis visada laikėsi nuomonės, kad reikia ieškoti galimybės bendradarbiauti su Sirijos prezidentu B. Asadu.

Jis apkaltino Prancūziją ir JAV tuo, jog jie visada kritikavo jo taikias iniciatyvas ir vaizdavo Siriją „blogio ašimi“. Jeigu vakarai įvertintų situaciją realiau ir nereikalautų būtinai nuversti B. Asado režimą, tai jau pirmi susitikimai Sirijos klausimu suteiktų galimybes realiai pažangai.

„Šio karo istorija yra prarastų galimybių kronika bei Vakarų sąjungininkių nekompetitingumo įrodymas“. – pareiškė jis.

Sausio 27-ąją F.V. Steinmeieris atsistatydino iš Vokietijos užsienio reikalų ministro pareigų. Šiame poste jį pakeitė Vokietijos socialdemokratų partijos pirmininkas, buvęs ekonomikos ministras Zigmaras Gabrielis. Anksčiau Franko Walterio Steinmeierio kandidatūra buvo pasiūlyta į Vokietijos prezidento postą. Rinkimai įvyks vasario 12-tą dieną.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s