Jaroslavas Kačinskis: Ukrainos ir Lenkijos santykių ateitis yra neaiški dėl neišmoktų istorijos pamokų

Lenkijos valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis ir faktiškas valstybės valdovas Jaroslavas Kačinskis pareiškė manąs jog Ukrainos ir Lenkijos santykių ateitis yra neaiški dėl neišmoktų istorijos pamokų bei šiuometinės Ukrainos požiūrio į istoriją ir UPA (Ukrainiečių Sukilėlių Armija) vaidmenį. Apie tai jis pasakė Lenkijos Radiо Rzeszów eteryje praneša “Onet“.

J. Kačinskio nuomone Ukrainos ir Lenkijos santykių ateitis priklauso nuo to kaip Ukrainos valstybė traktuos skaudžius istorijos įvykius.

„Lenkijos ir Ukrainos santykiai dabar yra neaiškūs,“ – pareiškė jis. Valdančiosios partijos lyderis bei faktiškas Lenkijos valstybės vadovas pridėjo, kad visų pirma tai priklauso nuo Ukrainos pozicijos šiuo klausimu.

„Vis dar neaišku ar Ukraina užims poziciją, kuri Lenkijai yra nepriimtina. Ar ji sieks UPA istorinio išteisinimo, stengsis legalizuoti tos organizacijos kuri atliko žiaurius nusikaltimus prieš lenkus bei visą žmoniją tradicijas, arba pasuks į teisingą pusę.“ – pabrėžė neformalus Lenkijos lyderis.

Primename, kad anksčiau Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis išreiškė nuomonę kad Ukraina ir Lenkija turi kartu išspręsti Voluinės tragedijos istorinio įvertinimo klausimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s