Lietuvoje be „Lenko kortos“ gali atsirasti ir „Ruso korta“

Rusijos Federacijos Parlamente skinasi kelią įstatymo projektas dėl „ruso kortos“, kuri galės būti išduodama visiems buvusios Sovietų sąjungos piliečiams ir suteiks jiems galimybę be vizų vykti į Rusiją, nemokamai ten naudotis medicinos paslaugomis, dirbti.

Pasak įstatymo projekto autoriaus, Rusijos Federacijos Dūmos Liberalų demokratų frakcijos nario Vladimiro Sysojevo, „ruso korta“ turėtų suvienyti ne tik už Rusijos valstybės ribų gyvenančius rusų tautybės asmenis, bet ir visus, suvokiančius Rusiją kaip savo istorinę tėvynę.

Kaip praneša „Russia today“, įstatymas turėtų įsigalioti nuo 2018 m. sausio 1 d., o „ruso kortos“ bus išduodamos ne tik Ukrainos, Baltarusijos, Kazachstano, Kirgizijos bei Moldovos, bet ir Baltijos šalių gyventojams. Pretendentams gauti „ruso kortą“ pakaks pademonstruoti bazines rusų kalbos žinias, tačiau įstatymo projekte įrašyta papildoma sąlyga, kad šio dokumento negalės gauti asmenys, „kurių veikla, taip pat ir žurnalistinė, nukreipta prieš Rusijos valstybę bei kelia grėsmę jos nacionaliniam saugumui“.

„Ruso kortą“ beveik prieš dešimtmetį sugalvojo nevyriausybinis fondas „Rusai“. Ji buvo sumanyta pagal „Lenko kortos“ pavyzdį, tačiau taip ir neatsirado, nes tuomet nebuvo priimti įstatymai, suteikiantys „ruso kortos“ turėtojams kokių nors lengvatų.

2009 m. profesorius Vytautas Landsbergis nuogąstavo, kad iš „ruso kortos“ gali kilti įvairių provokacijų ir stebėjosi, „kaip yra įmanoma prisiimti įsipareigojimų kitai valstybei, kuomet asmuo yra Lietuvos pilietis“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s