Kariai Paryžiaus centre

Prancūzija: teroro aktai nesiliauna

Prancūzijos policija praneša, jog vasario 3-ą dieną Paryžiuje prie Luvro muziejaus patruliavęs karys šovė į jį puolusį mačete ginkluotą, „Allahu akbar“ šaukusį vyrą, ir sunkiai jį sužeidė.

Šimtai turistų buvo uždaryti saugiose vietose Luvro muziejuje, viename didžiausių turizmo traukos centrų Prancūzijos sostinėje. Į užpuoliką apie 10 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku komplekso viduje buvo paleistos penkios kulkos. Prancūzijos premjeras Bernard’as Cazeneuve’as bei šalies prezidentas F. Hollande’as pavadino šią ataką buvusią „teroristinio pobūdžio“.

Vienas karys „nesunkiai sužeistas“ ir nugabentas į ligoninę, o užpuoliko būklė sunki, tačiau jis tebėra gyvas, nurodė saugumo pajėgos.

Dvi kuprines, kurias turėjo užpuolikas, patikrino įvykio vietoje buvę bombų šalinimo specialistai, tačiau jose sprogmenų nerasta.

Šis incidentas sukėlė liūdnų prisiminimų apie teroro išpuolius per pastaruosius dvejus metus Prancūzijoje, kuri lig šiol nuo jų dar neatsigavo. 2015-ųjų lapkritį šalyje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis ir sustiprintas saugumas.

Sostinei saugoti pasitelkta tūkstančiai karių, automatiniais šautuvais ginkluotų karių grupės patruliuoja Luvre ir šalia esančiuose skulptūromis papuoštuose soduose.

„Labai liūdna ir sukrečia…, negalime jiems leisti laimėti, tai siaubinga“, – pasakė britų turistė Gillian Simms, kuri atvyko į Paryžių su savo dukromis. Didžiuliuose rūmuose miesto širdyje eksponuojamas žymusis paveikslas „Mona Liza“ ir kiti meno kūriniai, be to, ten veikia prekybos pasažas ir daugybė parodų erdvių.

Užpuolikas buvo pašautas prekybos pasaže, kuris veda muziejaus link.

„Muziejuje buvę žmonės – apie 250 – buvo uždaryti atokesnėse ir saugiose Luvro vietose“, – žurnalistams sakė miesto policijos vadas Michelis Cadot. Sulaikytas dar vienas vyras, nes jo elgesys pareigūnams pasirodė „įtartinas“, sakė jis, tačiau daugiau detalių nepateikė.

Prancūzija pastaraisiais metais patyrė ištisą virtinę atakų. 2015 metų sausį į prancūzų satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją Paryžiuje įsiveržę ginkluoti džihadistai šaudė į žmones, esą keršydami už leidinyje išspausdintas pranašo Mahometo karikatūras. Dar vienas užpuolikas surengė žudynes žydų prekybos centre. Iš viso per tris kruvinas dienas buvo nužudyta 17 žmonių. Dešimčia mėnesių vėliau, 2015-ųjų lapkričio 13 dieną, „Islamo valstybės“ teroristinės grupuotės šauliai ir sprogdintojai mirtininkai užpuolė kelis Paryžiaus barus, restoranus, vieną koncertų salę bei nacionalinį stadioną. Tuo metu jie nužudė 130 žmonių. Pernai liepą Prancūzijos Nicos kurorte per Bastilijos paėmimo dienos šventę buvo dar vienas teroro išpuolis, – džihadisto tunisiečio vairuotas sunkvežimis minioje mirtinai sužalojo 86 žmones. Lapkritį Prancūzijos policija sulaikė įtartą teroristų gaują, kuri veikiausiai planavo išpuolį Paryžiuje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s