Lėktuvas

JAV karinio laivyno aviacijos būklė yra siaubi

JAV žiniasklaidos prieminė “Defence News“ praneša, jog apie du trečdalius JAV karinio laivyno lėktuvų yra nepatenkinamos būklės. Prireikus į orą galėtų pakilti tik kas trečias naikintuvas. Visi kiti dabar yra remontuojami arba laukia atsarginių dalių. Dėl to smarkiai apribotos JAV Karinių Jūrų Pajėgų (KJP) kovinės galimybės, kurių pagrindą sudaro naikintuvai „F/A-18F Hornet“ ir „Super Hornet“.

Apie 53 proc. visos JAV karinės aviacijos priemonių (lėktuvų, sraigtasparnių i.t.t.) negali kilti į orą. 62 proc. KJP naikintuvų yra sugedę ir eksploatavimui netinka.

Tokios padėties priežastis yra daugiametė tiek KJP aviacijos tiek visos kariuomenės finansavimo stoka valdant B. Obamai.

JAV kariniam laivynui trūksta pinigų laivams remontuoti. Dėl tos priežasties pastoviai auga Pentagono skolos. Periodiškam laivų techniniam aptarnavimui nepakanka lėšų, o kai laivai pagaliau ateina į remontą jiems taisyti reikia kur kas daugiau laiko ir pinigų.

Apskritai kiekvieno JAV lėktuvnešio reguliarios techninės apžiūros terminas baigėsi ne mažiau kaip prieš trejus metus, tuo metu kai kurie povandeniniai laivai netinkami eksploatuoti jau ketverius ir daugiau metus!

Viena iš submarinų neteko leidimo panirimui dėl uždelsimo su remontavimu. Toks pat likimas gali ištikti dar penkias jeigu lėšos remonto darbams nebus atrastos iki šių metų pabaigos. Savaitraščio duomenimis trūksta pinigų ir reguliariai KJP karių rotacijai bei jų šeimų narių apgyvendinimui. Apie 440 mln. dolerių reikia karių piniginiam atlyginimui sumokėti. Tarnybos taip pat praneša apie apgailėtiną krantinės infrastruktūros būklę, iš kurios apie 15 procentų reikia nedelsiant suremontuoti arba demontuoti ir pakeisti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s