Vėliava

Lenkija atsisakė priimti 10 našlaičių iš Sirijos

Lenkijos konservatyvioji vyriausybė atsisakė patenkinti vieno šiaurinio miesto prašymą leisti priimti 10 našlaičių iš karo nuniokoto Sirijos miesto Alepo, pareiškusi, kad tie vaikai kelia pavojų šalies saugumui, penktadienį pranešė viena radijo stotis.

Baltijos pajūrio kurortinio Sopoto miesto meras Jacekas Karnowskis sakė radijui „Tok FM“, kad prašymas leisti priimti našlaičius buvo atmestas. Vyriausybė šio pranešimo kol kas nekomentavo, bet „Tok FM“ citavo Vidaus reikalų ministerijos raštą, kuriuo atsisakoma leisti priimti sirų vaikus. Rašte nurodoma, kad atgabenti juos į Lenkiją būtų pernelyg logistiškai sudėtinga

„Atsižvelgiant į dabartinę padėtį Alepe, taip pat dėl saugumo priežasčių nėra galimybės vykdyti evakuacijos iš šio miesto, jau kontroliuojamo vyriausybės pajėgų, arba tiesiogiai iš konflikto paveiktų teritorijų“.

Be to, kiltų „problemų nustatant (vaikų) tapatybę ir eliminuojant terorizmo grėsmę“, pridūrė ministerija. Lenkijos konservatyvios populistinės partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vyriausybė yra griežtai nusistačiusi prieš bet kokių musulmonų pabėgėlių priėmimą.

Anksčiau Lenkijos vyriausybė atsisakė priimti pabėgėlius pagal kvotas, nustatytas ES.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s