Lietuvos žiniasklaida informaciniame kare: suvestinė iš mūšio lauko

Prieš kelias dienas mus pasiekė žinia, jog JAV valdžia skyrė apie 160 mln. dolerių (beveik 150 mln. eurų) savo eiliniam propagandiniam projektui. Šie pinigai pagal įstatymą bus skirti tarpagentūrinei įstaigai prie JAV Valstybės departamento, kuri vadinasi „Pasaulinis sąveikos centras“ („Global Engagement Center“, GEC). Šis centras turi tapti „Amerikos balso“, kieno veikla yra uždrausta pačių JAV teritorijoje, šiuometiniu analogu. Tarpžinybinis biuras pradės veiklą šiais metais. Tai bus pirmasis kovos prieš Rusiją informacinėje erdvėje projektas nuo praėjusio amžiaus 10-ojo dešimtmečio.

Dotacijos taip pat bus skiriamos nepriklausomoms organizacijoms, tame tarpe portalui „Bellingcat“, kuris pats yra propagandos įrankis ir kuris atvirai meluoja savo auditorijai.

Ir štai ką mes matome šiandien? Eilinę porciją manipuliacijų ir tos pačios propagandos. Informacinis portalas 15min.lt antraštėje pateikia šią informaciją kaip savą, o straipsnio tekste duoda nuorodą į portalą „Bellingcat“.

Ką gi, akivaizdu, jog JAV propagandos programa jau pradėjo veikti. Turbūt ir melagiai iš „Bellingcat“ gauna paramą iš jos fondų. Įdomu, ar jie dalijasi pinigais su savo kolegomis iš Lietuvos meinstrimo žiniasklaidos.

O dėl pačios lėktuvo MH-17 tragedijos kol kas yra daugiau klausimų nei atsakymų. Oficialiai pateikta informacija tenkina ne visus. Pavyzdžiui nepatogius klausimus savo Twitter paskyroje užduoda Nyderlandų parlamento deputatas Pieter Omtzigt, tačiau apie tai vargu ar papasakos Lietuvos žiniasklaida ar „Bellingcat“: atseit JAV valstybės departamentas už tai nemoka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s