Kažkur paralelinėje realybėje: Rusija kišasi į rinkimus Limpopo

Kai nepasitikėjimas Lietuvos žiniasklaida vis auga, o iš kiekvienos „laidynės“ mes girdime „Rusai puola“, kai kiekvienoje nesuprantamoje situacijoje daugeliui geriausia išeitis – kaltinti Rusiją, neva ji kišasi į rinkimus JAV ar Prancūzijoje, į referendumą Didžiojoje Britanijoje ar Nyderlanduose, žinia, jog ji įsikišo į rinkimų procesą eilinėje šalyje, nekelia abejonių ne tik paprastiems žmonėms, bet ir aukšto rango politikams. Ir tai įvyksta ne bet kur, o pačiose Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurias dauguma šiuolaikinio Lietuvos elito laiko tobulybės pavyzdžiu.

Štai Rusijos „prankeriai“ (apjuokėjai) Vladimiras Kuznecovas (slapyvardis „Vovan“) bei Aleksėjus Stoliarovas (slapyvardis „Leksus“) apmulkino JAV Kongreso Atstovų Rūmų narę Maksine Waters.

Prieš kelias dienas jie paskambino jai ir kalbėjo Ukrainos ministro pirmininko Volodimiro Hroismano vardu. Šio skambučio užrašas „YouTube“ per kelias dienas surinko šimtus tūkstančių peržiūrėjimų.

Per pokalbį „prankeriai“ pranešė jai, jog Rusijos hakeriai esą įsilaužė į rinkimų kompiuterius ir tuo pačiu įsikišo į demokratinį procesą tolimojoje Afrikos Limpopo šalyje. Šių veiksmų dėka rinkimus Limpopo laimėjo ir šalies prezidentu tapo Rusijos statytinis Daktaras Aiskauda. Pagal Kongreso narės reakciją buvo matyti, jog ji patikėjo šia informacija, juolab „V. Hroismanas“ pasakė, jog tai yra „slapta informacija“, o pats buvęs Limpopo prezidentas, vakarietiškų pažiūrų (red. – kažką tai primena), bijodamas, kad jis gali būti nužudytas, spruko į Ukrainą.

„Prankeris“ taip pat pranešė, jog pagal prezidento įsakymą Rusijos reguliarioji kariuomenė įsiveržė į Ukrainą iš vakarų pusės bei užėmė Lvivo miestą. Ji taip pat siuntė savo kariuomenę į Afrikos šalį Gaboną jos diktatoriui Ondimbu paremti.

Reaguodama į tai Maksine Waters įtikino skambantįjį, jog be abejo JAV stos jų pusėn ir gins Ukrainą ir Limpopo. Ji taip pat pasakė ketinanti padaryti oficialų pareiškimą per pokalbį su JAV žvalgybų bendruomenė, kad reikia rinkti daugiau informacijos dėl šių Rusijos agresyvių veiksmų. JAV Kongreso narės nuomone reaguodamos į tokį Rusijos elgesį JAV turi ne tik pratęsti sankcijas Rusijai, bet ir sustiprinti jas.

Per šį telefoninį pokalbį JAV aukšto rango politikė prikalbėjo dar daug nesusipratimų. Bet iš tikrųjų išvados yra liūdnos.

Pamačius, kokį kvailų politinį elgesį demonstruoja JAV Kongreso nariai ir kas gali tapti pagrindu vieniems ar kitiems nors ir paties aukščiausio lygmens politikų priimamiems šios šalies sprendimams, ima baimė… Ir juokas… Ir kai kitą kartą aukšto rango JAV pareigūnas padarys kokį nors skambų pareiškimą, aš prisiminsiu šį JAV Kongreso narės Maksine Waters akibrokštą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s