Lietuva informaciniame kare: pora žodžių apie karo kurstymą

Lietuvos Valstybės Aukščiausias įstatymas yra Konstitucija. Jos 135 str. parašyta: „Lietuvos Respublikoje karo propaganda draudžiama“. Nepaisant to Lietuvoje kurstomas karas tame tarpe per žiniasklaidą. Tai daroma pastoviai ir nuosekliai. Pavyzdžių tam yra labai daug. Ji kviečia tuos „ekspertus“, kurie sako tą, ką ji nori išgirsti. Ir nesvarbu, jeigu jo prognozės neišsipildo, jeigu jis „savas“, jį galima pakviesti vėl. Štai vienas iš Rusijos opozicijos atstovų, didis šachmatininkas, buvęs pasaulio čempionas Garis Kasparovas lygiai prieš metus pranašavo: „Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią vasarą gali imtis karinės agresijos“. Anot šio „žmogaus teisių aktyvisto“ (kai nežinai kaip pasivadinti, toks nekonkretus variantas gerai tinka – red.), Rusijos agresijos taikiniu turėjo tapti Baltijos šalys. Tačiau jeigu agresija ir įvyko, tai tiktai A. Paulauskaso galvoje (Kodėl būtent jo? Apie tai žemiau). Nepaisant to praėjus vieneriems metams Lietuvos sisteminė žiniasklaida vėl cituoja „ekspertą“ Kasparovą, kuris pranašauja, jog „Kitas V. Putino taikinys gali būti Baltarusija“. Ir šiame Lietuvos žiniasklaida nevieniša: tą patį daro net šalies Seimas, kurio vardu Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas kviečia „opozicijos atstovą“ (irgi neblogai skamba) Garį Kasparovą nuotoliniu būdu skaityti pranešimą apie Rusijos režimo kaitą.

Kodėl jie tą daro? Ar jie mano, jog Lietuvos žmonės yra ant tiek kvaili ir nieko neprisimena?!

Ir vėl NSGK! Būtent tas NSGK, kurio buvęs pirmininkas A. Paulauskas pranešė apie Rusijos diversantus, kurie esą išsilaipino Juodkrantėje. Gelbėti valstybės prestižą tąkart teko tuometiniam ministrui pirmininkui A. Butkevičiui ir prezidentei D. Grybauskaitei.

Ir štai nesenai visuomenei buvo pranešta esą Lietuvos pareigūnai demaskavo bandymą kompromituoti Vokietijos karių buvimą šalyje. Iš karto pasakysime, jog visa ši situacija atrodo taip pat miglotai kaip ir istorija su Rusijos diversantais Juodkrantėje. Labai panašu, jog tai apskritai yra Lietuvos spectarnybų informacinė operacija ir štai kodėl.

Pirmas požymis – netikslūs duomenys: iš pradžių buvo pranešta, jog Seimo pirmininko V. Pranckiečio biuro darbuotojai gavo laišką kurio autorius apkaltino būrelį Vokietijos karių Jonavoje išprievartavus šešiolikmetę globos namų gyventoją antradienį, tačiau vėliau buvo pranešta, jog elektroniniai laiškai Seimo pirmininkui V.Pranckiečiui ir Lietuvos policijai atsiųsti trečiadienio vakarą. Paskutinė informacija yra melas, nes daugelyje Lietuvos informacinių svetainių pirminė informacija atsirado dieną trečiadienį vasario 15-tąją (pvz. LRytas – 15:38, Delfi.lt – 16:48) su skambioms antraštėmis ir visomis detalėmis! Pavydėtinas greitis.

Antras požymis – kodėl taip greitai sureagavo žiniasklaida? Ir ne tik Lietuvos bet ir Vokietijos! Viskas įvyko taip esą ji buvo informuota specialiai.

Trečias požymis – kodėl apie šį „incidentą“ taip greitai sužinojo ne tik Lietuvos, bet ir Vokietijos ir NATO vadovybė? Jau ketvirtadienį vasario 16-ąją oficialų pareiškimą šiuo klausimu operatyviai padarė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Mat Vokietijos ir NATO vadovai gauna informaciją ne iš atvirų šaltinių, o nuo specialiųjų tarnybų.

Ketvirtas požymis – melaginga informacija buvo paskleista laiku ir ne tiek prieš vasario 16-ąją, kiek prieš saugumo konferenciją, kuri įvyko Miunchene vasario 17-19 dienomis. O čia kaip tik Vokietijos kariai – puikus variantas!

Penktas požymis – Lietuvos pareigūnai greitai nustatė (ar „nustatė“?) ir jau penktadienį vasario 17-ąją informavo, esą melagingas pranešimas apie vokiečių karius išsiųstas ne iš ES valstybės. Nors akivaizdu, kad jeigu tai iš tikrųjų padarė Rusijos ar Baltarusijos žvalgyba, ji galėtų tai padaryti slaptai iš Lietuvos (Lenkijos ar Vokietijos) teritorijos iš atviro „Wi-Fi“ taško esančio bet kuriame prekybos centre ar kavinėje. Juk tai taip paprasta ir akivaizdu.

Šeštas požymis – ar jūs matėte šį laišką? Ar jis buvo? Ar buvo tiktai informacija, jog jis neva buvo? Nėra net jo tikslaus teksto. O kokia kalba jis buvo parašytas? Lietuvių (juk tai laiškas Lietuvos pareigūnams; gal jis turėjo gramatikos klaidų)? Rusų (juk laiškas gi buvo išsiųstas ne iš ES šalies teritorijos)? Anglų (ar vokiečių)?

Septintas požymis – kodėl taip greitai buvo pranešta, jog tame esą kaltas būtent Kremlius? O gal ją paskleidė apskritai kokie nors chuliganai ar prankeriai?

Žodžiu greitai išanalizavus esamą informacijos dalį galima padaryti išvadą, jog ne viskas taip vienareikšmiška ir akivaizdu. Yra pagrindas teigti, jog tai buvo ne Rusijos o NATO žvalgybų speciali informacinė operacija.

Kaip bebūtų akivaizdu, jog tiek „ekspertai“, „žmonių teisių aktyvistai“, valstybės pareigūnai ar žiniasklaida gerai manipuliuoja žmonių nuomonėmis tame tarpe ir gal ir netiesiogiai bet kurstant karą ir pilietinę nesantaiką. Tiktai jeigu taip tęsis kas jais tikės?..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s