Žodžio (ne)laisvė Lietuvoje: pradėtas tyrimas dėl TSRS agresijos neigimo knygoje, atliekamos kratos

Vilniaus apygardos prokuratūra vadovauja, organizuoja ir kontroliuoja ikiteisminį tyrimą, pradėtą pagal LR BK 170.2 straipsnį „Viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas“ 1 d., praneša prokuratūros Komunikacijos skyrius.

„Tyrimas pradėtas gavus informaciją apie lietuvių kalba knygos formatu išleistą leidinį, kuriame, kaip įtariama, tikrovės neatitinkančiais teiginiais viešai neigiama ir tendencingai interpretuojama SSRS agresija 1991 m. sausio 13 d. įvykių metu“, – skelbiama pranešime pavadinimu „Pradėtas tyrimas dėl SSRS agresijos neigimo leidinyje“. – sako Lietuvos prokuratūra.

Informuojama, kad „tyrime atliekami būtini procesiniai veiksmai, įskaitant kratas, kurių metu rasti ir paimti svarbūs tyrimui daiktai bei dokumentai“.

„Įtarimai šiuo metu niekam nepareikšti“, – nurodoma pranešime.

Kas konkrečiai atsitiko, prokuratūra kol kas nedetalizuoja.

Žiniasklaidos šaltinių prokuratūroje duomenimis, ikiteisminis tyrimas pradėtas ir kratos atliktos dėl naujai išleistos Rusijos žurnalistės G. Sapožnikovos knygos „Išdavystės kaina“. Konfiskuotas visas knygos tiražas.

Akivaizdu, kad nepopuliarios ir Lietuvoje blogai žinomos knygos autorė turi būti labai dėkinga Lietuvos teisėsaugai už tokią gerą ir nemokamą reklamą. Bet tiesą sakant liūdna žiūrėti į tokį trumparegį Lietuvos valstybės elgesį, nes taip greitai bėganti nuo sovietmečio palikimo ji deja priėjo prie to paties. O kokį kozirį ji pateikė Rusijos propagandai…

Po 26 metų “laisvės ir demokratijos“ Lietuvoje stebuklingu būdu nebeliko ne tik milijono lietuvių, bet ir pačios laisvė ir demokratija emigravo kažkur į rytus. O knyga kelia grėsmę tokiai galybei, kaip vakarietiškos liberalios vertybės, geriausiai kokia tik gali būti socialinė santvarka liberaliai demokratijai!!!

Jeigu 1988 – 90 metais Lietuvoje būtų buvusi tokia cenzūra, valdžios diktatūra ir teisėsaugos savivalė kaip dabartinėje “laisvoje“ Lietuvoje, spėju dauguma “nusipelniusių gyventi geriau už visą tautą“ jau būtų supratusi savo klaidą ir ją išpirkę nuoširdžiu visuomenei naudingu darbu antisocialinio elgesio korekcijos centruose, o Lietuvoje gyventų ne mažiau nei 4 milijonai lietuvių, kartu su laisve ir demokratija po vienu stogu.

Kad Lietuvą sunaikinti, nereikia svetimų priešų – savi patriotystai puikiai su tuo tvarkosi, tik nereikia jiems trukdyti…

Knygą nemokamai galima atsisiųsti čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s