Bevaldystė Ukrainoje: vietiniai nacionalistai užmūrijo „Sberbanko“ skyrių

Ukrainos nacionalistų korpuso „Azov“ „aktyvistai“ užmūrijo įėjimą į Rusijos valstybinio banko „Sberbank“ poskyrį, esantį Kijevo Auksinių vartų rajone, praneša Ukrainos žiniasklaida.

„Azovo“ spikeris Aleksandras Alferovas paaiškino „aktyvistų“ veiksmus taip: „Jeigu Ukrainos valstybė negali uždaryti rusų banko, tada tą padarys Ukrainos pilietinė visuomenė. Finansuojančių karą Donbase Rusijos bankų kiekis tiktai auga.“

„Panašios sienos turi išaugti visoje Ukrainoje, o paskiau ir aplink ją kad visiems laikams atsitverti nuo šalies-agresorės – Maskovijos.“ – pranešė apie tolimesnius planus „Azovo“ korpuso nariai.

Prie „Azovo“ taip pat prisidėjo ir nacionalistai iš „Dešiniojo sektoriaus“. Akcijoje taip pat dalyvavo Ukrainos Aukščiausios Rados deputatai Andrei Bilecki ir Olegas Petrenko.

Šalia esantys Ukrainos policininkai nesiėmė jokių veiksmų „aktyvistų“ atžvilgiu.

Anksčiau keliuose Ukrainos miestuose nenustatyti asmenys apgadino kelių Rusijos bankų bankomatus bei užklijavo juos montavimo puta.

Primename, kad anksčiau Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas pareikalavo uždrausti Rusijos „Sberbanko“ veiklą už tą, kad ši finansų įstaiga aptarnauja žmones su Luhansko bei Donecko Liaudies Respublikų pasais o šalies centrinis bankas uždraudė Rusijos kapitalo bankams pervedinėti pinigus į užsienį.

Korpusas „Azov“ – Ukrainos nacionalistų susivienijimas. Judėjimo ideologija – social-nacionalizmas, pagrindiniai simboliai – iš nacių paimtos „Juodoji saulė“ ir „Vilkų kabė“ (stilizuota svastika).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s