Ukrainos nacionalistų bataliono karys Kijevo centre nušovė buvusį Rusijos parlamentarą

Ketvirtadienį apie 12-tą val. Ukrainos sostinės centrinėje gatvėje – T. Ševčenkos bulvare – prie viešbučio „Premier Palace“ nužudytas buvęs Rusijos Parlamento deputatas Denisas Voronenkovas. Gavę pirminę informaciją apie žmogžudystę Ukrainos aukščiausieji pareigūnai iš karto nepagrįstai suskubo pranešti, jog jį nužudė Rusijos spectarnybos. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka buvusio Rusijos Dūmos deputato Deniso Voronenkovo nužudymą pavadino terorizmo aktu iš Rusijos pusės.

Tačiau netrukus paaiškėjo, jog buvusį Rusijos parlamentarą nužudė 28 metų Ukrainos pilietis Pavelas Paršovas. Jo buvo ieškoma nuo 2011-tų metų. Ukrainos teisėsaugos institucijos jį kaltino fiktyviu verslu ir nusikalstamu būdu įgytų pajamų legalizavimu. Tačiau šis faktas netrukdė jam tarnauti savanorių nacionalistiniuose batalionuose „Azov“ bei „Donbas“ (juridiškai – neteisėtuose ginkluotuose susivienijimuose), kurie vėliau tapo Ukrainos Nacionalinės Gvardijos dalimis. P. Paršovas dalyvavo karinėse veiksmuose Ukrainos rytuose prie Mariupolio miesto, turėjo šaukinį „Bokser“. Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka patvirtino, jog D. Voronenkovo žudikas buvo Ukrainos pilietis, anksčiau tarnavęs nacionalinėje gvardijoje.

Pasak liudytojų, iš viso nuaidėjo maždaug septyni šūviai, o incidento vietoje gulėjo du kūnai be gyvybės ženklų. Sargybinis atliko savo darbą gerai ir pašovė žudiką. Užpuolikas per incidentą buvo sužeistas. Sulaikytas jis vėliau žuvo ligoninėje.

Buvęs Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Ilja Ponomariovas pranešė, kad D.Voronenkovas buvo nušautas, kai ėjo su juo susitikti.

„Denisas Voronenkovas nužudytas 11 val. 25 min. prie (viešbučio) „Premier Palace“. Jis ėjo susitikti su manimi. Trūksta žodžių. Sargybinis spėjo sužeisti užpuoliką“, – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Facebook“ rašė I.Ponomariovas.

„Sakiau, kad D.Voronenkovas – ne nusikaltėlis, o liudininkas, mirtinai pavojingas Rusijos jėgos struktūrų pareigūnams“, – pridūrė jis.

Frakcijai „Liaudies frontas“ priklausantis Ukrainos deputatas, vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka anksčiau feisbuke parašė, kad D.Voronenkovo nužudymas Kijevo centre yra „užsakyta politinė žmogžudystė, įvykdyta siekiant atgrasinti visus rusų politikus ir valdininkus, galinčius mėginti pabėgti iš Rusijos į Vakarus arba į Ukrainą ir papasakoti tiesą, kaip funkcionuoja rusų baudžiamasis aparatas“. A.Heraščenkos nuomone, D.Voronenkovo nužudymas dabar „stoja greta Aleksandro Litvinenkos, Boriso Nemcovo ir Pavlo Šeremeto nužudymų“. Tą patį vakarą vienoje iš Ukrainos televizijos laidų jis paaiškino, jog žudikas buvo užverbuotas Rusijos spectarnybų ir nelegaliai išvyko į Rusiją, kur kurį laiką buvo mokamas specialioje stovykloje (turbūt Ukrainos Nacionalinėje Gvardijoje ar net per karo veiksmus Donbase jis ne būtų taip gerai paruoštas), egzistuojančioje nuo NKVD laikų.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka dėl šio išpuolio sušaukė pasitarimą su saugumo tarnybomis, sakė valstybės vadovo atstovas Sviatoslavas Ceholka.

Nustačius žudiko tapatybę jie kažkodėl nutilo. Tyrimas tęsiasi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s