Apie ką tyli vakarų žiniasklaida: vaduojant Mosulą žuvo 3864 civiliai gyventojai, sugriauta apie 10000 pastatų

Turkijos naujienų agentūra Anadolu Agency, remdamasi Irako armijos generolu Sair al-Mousavi, pranešė, kad JAV vadovaujamai koalicijai pavyko išlaisvinti iš Islamo valstybės teroristų ne tik rytų Mosulą, bet ir 54% vakarų Mosulo.

Irako kariuomenės duomenimis, laisvinant Mosulo miestą žuvo 3864 civiliai gyventojai, sugriauta apie 10000 gyvenamųjų namų, nuo vasario vidurio apie 180000 vakarų Mosulo gyventojų pabėgo iš miesto.

Jungtinių Tautų vertinimu, humanitarinę pagalbą ruošiamasi suteikti dar 300000 – 320000 civilių gyventojų, kurie, manoma, pabėgs iš vakarų Mosulo per artimiausias keletą aršios kovos savaičių.

Apie civilių aukas laisvinant rytų Mosulą, duomenys neskelbiami. Mosulas yra antras didžiausias Irako miestas, naftos gavybos centras.

Sirijos kariuomenei pernai gruodyje laisvinant iš teroristų antrojo didžiausio Sirijos miesto Alepo rytinę dalį, Vakarų pasaulio žiniasklaida intensyviai skelbė apie civilių gyventojų aukas šiame antrame pagal dydį Sirijos mieste, tačiau panašioje situacijoje kai dėl JAV vadovaujamos koalicijos veiksmų laisvinant Mosulą žūsta civiliai, ši tema viešai svarstoma labai menkai. Kodėl? Todėl kad dauguma vakarų meinstrimo žiniasklaidos pagrinde šia tema tyli, o jei ir pateikia informaciją, tai daro tą labai skurdžiai ir šališkai. Užtai labai noriai rašo apie Rusijos nesėkmes.

Ar jūs ką nors girdėjote apie tai, kad vaduojant Mosulą žuvo tiek daug vietinių civilių gyventojų, kad ši operacija net kuriam laikui buvo pristabdyta? Ar apie tai, jog JAV vadovaujama koalicija negali užkariauti šio miesto jau trečius metus nuo 2015-tų sausio 21-os? Ar apie tai, jog per mūšį už rytinę miesto dalį žuvo daugiau kaip 30 tūkstančių koalicijos karių? Ne? Užtai visi labai gerai žino sirų mergaitę vardu Bana, kuri labai aktyviai anglų kalba rašė Twitter socialiniame tinkle, nors akivaizdu šią kalbą vargu ar išmano.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s