Antifašistų konferencija Kaune ir nacistų maršas Rygoje

Autorius – Giedrius Grabauskas

Konferencija ,,Politinių persekiojimų pėdsakais”

Kovo 10 d. Kaune įvyko spaudos konferencija ,,Politinių persekiojimų pėdsakais”. Joje dalyvavo taip vadinamos ,,antikonstitucinės bylos” pagrindu persekiojami O.Titorenko, Ž.Razminas, G.Grabauskas (artimu metu prasidės jų teismo procesas) ir Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas D.Šulcas. Žmogaus teisių gynėjų ir Socialistinio Liaudies fronto (SLF) organizuotame renginyje pagrindiniai akcentai buvo skirti vienai iš ryškių dabarties Lietuvos problemų-apie plintančius politinius persekiojimus.

Pradžioje SLF atstovas G.Grabauskas pristatė konferencijos dalyvius. Po to pasisakė aktyvus visuomenininkas Ž.Razminas: ,,Mūsų neva nepriklausoma, o išties sorošinė žiniasklaida veikia taip, kad jau dabar esame pasmerkti ir vos ne sušaudyti. Mes esame tikroji opozicija, nes ta opozicija kuri yra Seime, jie tik imituoja opoziciją, jie dalyvauja mūsų krašto pavergime. Įsigali liberal-kapitalizmas, globalizmas. Lietuva okupuojama, mūsų krašte karaliauja okupacinės pajėgos. Reikėtų teisti kolaborantus, tačiau deja teisia mus. Kviečiu ne atskirai eiti į pilietinę veiklą, po vieną nieko nepakeisite. Galime laimėti kovą, jei būsime kartu. Reikia kryptingos organizacijos, kuri siektu tikslo –išsivaduoti nuo okupacijos, trauktis iš Europos Sąjungos”.

Grabauskas pabrėžė, jog kovo 6 d. nuteistas ( paskirta vienerių metų lygtinio teistumo ir šimto valandų pataisos darbų bausmė) V.Lekstutis buvo persekiojamas politiniais motyvais, jo byloje įvykdyta daug pažeidimų. Jis prisiminė ir sufabrikuotas bylas-tokias kaip A. Paleckio bylą, E. Kusaitės bylą, ir kitus ryškius bylų fabrikavimo pavyzdžius. ,,Kovo 8 d. vykdytos kratos leidykloje ,,Politika”, jos vadovo P. Masilionio ir kitų leidyklos darbuotojų namuose, šios leidyklos išleistų G.Sapožnikovos knygų ,,Išdavystės kaina” konfiskavimas parodo, kokia ,,žodžio laisvė” Lietuvoje”-teigė jau eilę metų persekiojamas žurnalistas.

Sambūrio ,,Būkime vieningi” narys O. Titorenko pasisakė apie skandalingą situaciją, jog Lietuvoje tikros opozicijos atstovai visaip puolami, jog per kratas išnešama jų laikoma literatūrą, net knygos apie alkoholio žalą, apie gamtą, sveiką gyvenimo būdą. Be to, jis akivaizdžiai įrodė kaip bandoma fabrikuoti bylas-štai jam pateikti ir įtarimai dėl tariamai nelegalaus ginklo laikymo, nors jis turi pažymą, jog šį ginklą pirko jo buvusi žmona. Patyręs žmogaus teisių gynėjas D. Šulcas pareiškė-,, Nors politinės represijos plinta, tačiau turime nebijoti, turime fiksuoti tokius pažeidimus, ginti persekiojamus žmones, kreiptis ir į tarptautines organizacijas”.

Diskusijoje kalbėjo kauniečiai visuomenininkai A.Kavaliauskas ir docentas E. Satkevičius, ,,Drąsos kelio” partijos pirmininkas J.Varkala, žmogaus teisių gynėja L. Helstein. Jie išsakė savo poziciją dėl Lietuvoje plintančių politinių persekiojimų, pabrėžė jog būtina šviesti žmones, pažangiems piliečiams ginti pilietines teises tuo metu, kai korumpuoti klanai vykdo klastos ir priespaudos politiką.

SLF atstovai stebėjo fašistų paradą Rygoje

Kovo 16 d. Latvijos sostinėje Rygoje vėl vyko taip vadinamas ,,SS legionierių maršas“, kurį vietiniai antifašistai dažnai vadina tiesiog fašistų paradu. Šis skandalingas renginys traukia visos Europos dėmesį, jį filmuoja įvairių šalių televizijų atstovai, atvyksta ir spaudos žurnalistai. Tradiciškai palaikyti protestus rengiančių vietos antifašistų atvyksta ir įvairių Europos šalių antifašistinių jėgų atstovai. Šiais metais į Latviją atvyko grupė Lietuvos antifašistų-Socialistinio liaudies fronto vadovai E.Jagelavičius ir G. Grabauskas, Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas D.Šulcas (turėjo vykti ir dar vienas jų kolega, tačiau dėl ligos nebegalėjo atvykti). Pereitais metais kovo 16 d. visa į Rygą vykusi Lietuvos antifašistų grupė buvo sulaikyta Latvijos teritorijoje, ilgai tikrinami jų dokumentai, vėliau visiems pareikšta, jog jie vidaus reikalų ministro R.Kozlovskio įsakymu deportuojami iš šalies teritorijos. Šįkart situacija klostėsi kitaip-nors Latvijos pareigūnai paėmė visų trijų antifašistų dokumentus, tačiau po 25 minučių dokumentus grąžino ir pasakė jog jie gali vykti toliau.

Latvijos neofašistus palaikė jų kolegos iš Lietuvos

Šiemetinis ,,legionierių maršas“ pasižymėjo ir tuo, kad vietos valdžia ėmėsi aktyvių trukdymo priemonių prieš protestuojančius antifašistus. Neleista vykdyti tradicinio protestinio piketo, ir Latvijos antifašistinio komiteto vadovas Josifas Korenas pareiškė, jog tokiomis sąlygomis vyks tik vienetinės protesto akcijos ( kai kurie aktyvistai pavieniui laikys fašizmo aukų nuotraukas). Taip ir įvyko, tačiau prieš šiuos protestuotojus imtasi drastiškų veiksmų. 11. val. 30 min. policija sulaikė Latvijos antifašistus A. Gilmaną, E.Gončiarovą ir A.Šaripovą tuo metu, kai jie į rankas paėmė tokias nuotraukas. Kiek vėliau, tuoj po 12 val. policija suėmė jauną antifašistą A.Lysenką, kuris šaukė- ,,Šalin fašistus“ ir ,,Kodėl Latvijoje atgimsta fašizmas?“. Visi keturi sulaikyti protestuotojai laikyti policijoje kelias valandas, po to paleisti. Įdomu pastebėti, jog šiame fašistų parade dalyvavo aštuonių neofašistų grupė is Lietuvos-,,žymusis“ šiaulietis M.Murza (dabar jau vadinamas Gervaldu), V.Jakubonis ( žinomo neofašistų lyderio R.Čekučio artimos aplinkos žmogus), Tautininkų sąjungos pirmininkas S. Gorodeckis ir dar keli veikėjai.

Akcija ,,Pagerbkime fašizmo aukas“

Vakare nuo 17.30 prie paminklo įvyko antifašistinė akcija ,,Pagerbkime fašizmo aukas“. Skambėjo muzika, akcijos dalyviai stovėjo su fašizmo aukų nuotraukomis ir žvakutėmis. Buvo dalijami lankstinukai, kuriuose teigiama: ,,Kai Rygos centre pagerbiami budeliai, kurie tarnavo hitleriniam režimui, mes norime pagerbti šimtus tūkstančių fašizmo aukų. Karo metais Latvija neapsaugojo jų nuo mirties, o šiais laikais negerbiamas jų atminimas. Atleiskite mums !”. Šioje pagerbimo akcijoje dalyvavo ir Lietuvos antifašistai, ir jų kolegos iš Vokietijos, Estijos, Portugalijos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s