Charlie Hebdo karikatūra; užrašas prancūzų kalba „Balandį daryk ką nori“

Raketų ataka: JAV vėl pademonstravo esančios pasaulio žandaras

Kaip mes jau visi žinome balandžio 7-tąją 3 val. 42 min. (vietos, 3 val. 42 min. Lietuvos laiku) pažeidus tarptautinę teisę Jungtinės Valstijos įvykdė agresijos aktą prieš Sirijos valstybę, smogusios raketomis vienai iš Karinių oro pajėgų bazių šalies vidurio regione. Dėl šios atakos žuvo šeši žmonės, esama sužeistų, padaryta reikšmingos žalos.

Nepaisant to, kad tai buvo eilinis kartas kai JAV akivaizdžiai ir šiurkščiai pažeidė tarptautinę teisę, Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius jam pritarė nurodęs, kad B. al-Asado režimas esą peržengė visas leistinas ribas, todėl jam visiškai suprantama JAV karinio smūgio būtinybė.

„Tai yra vienkartinis tikslus smūgis į tą bazę, iš kurios buvo vykdomas nusikaltimas prieš savo žmones“, – apie oficialų Lietuvos pritarimą agresijai ir tarptautinės teisės pažeidimui informavo L. Linkevičius.

Tiesą sakant būtų labai keista jeigu šiuometinė Lietuvos valstybės politinė vadovybė pasakytų ką nors prieš JAV net jeigu net tai visiškai neatitiktų sveiko proto logikos.

Tačiau reikia susitvarkyti kaip iš tikrųjų įvyko ta cheminė ataka ir kas ją suorganizavo. Didžiosios Britanijos leidinis „Daily Mail“ dar 2013-ais metais patalpino straipsnį apie tai, jog JAV planavo organizuoti cheminę ataką Sirijoje per joms pavaldžius „sukilėlius“ o paskiau apkaltinti tuo Al Asado režimą. Po kurio laiko šis straipsnis iš interneto buvo ištrintas, tačiau kaip žinia iš interneto galutinai ištrinti kažką beveik neįmanoma todėl su straipsniu galite susipažinti čia.

2013-tųjų pabaigoje JAV dokumentikos žurnalistas Seymour Myron Hersh paviešino savo žurnalistinių tyrimų rezultatus. Anot jo po to kai JAV ir NATO dėl sugalvotų priežasčių sunaikino Libijos valstybę tuometinės JAV valstybės sekretorės H. Clinton pritarimu cheminis ginklas (t.y. zarinas) iš Libijos karinių sandėlių buvo perduotas Sirijos sukilėliams.

Aiškėja, jog situacija atrodo kiek kitaip negu žmones bando įtikinti. Ir ko verti pono Linkevičiaus žodžiai?

Kažkodėl JAV nepanoro nuodugniai ištirti visas cheminės atakos aplinkybes bet suteikė pirmenybę grubiam jėgos demonstravimui. Ir apskritai kam B. Al Asadui reikėjo duoti įsaką įvykdyti šią cheminę ataką? Dėl to kad jis yra visiškas pykčio įsikūnijimas? Nesuprantama… Užtai labai gerai suprantama kodėl to reikėjo JAV.

Ir pati raketinio smūgio eiga tą labai gerai demonstruoja. Ar jums nekilo klausimas kodėl per 59 „Tomahavk“ raketų smūgį žuvo tik keli paprasti kariai ir buvo sunaikinti trys pastatai: valgykla, remonto cechas ir mokymosi korpusas? JAV prieš dvi valandas prieš raketinę ataką informavo Rusiją apie savo planus. Dvi valandos! Per šį laikotarpį buvo galima evakuoti visą karinį personalą, kas ir buvo padaryta: 4 kariai žuvo ne dėl raketų tiesioginio poveikio o mirė per gaisro gesinimą. Dar 2 aukos – civiliai gyvenę šalia esančiuose kaimeliuose. Toks šio „raketinio smūgio“ efektyvumas.

Šios atakos JAV reikėjo kad pademonstruoti kad jos gali naudoti karinę jėgą bet kuriame pasaulio regione nepaisant tarptautinės teisės normų. Tačiau apie tai vargu ar ką nors pasakys ponas L. Linkevičius. Užuot pasakęs tiesą jis išradingai ieškos priežasčių tam kad pateisinti bet kokią JAV karinę agresiją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s