Saulius Skvernelis: Lietuva negali priimti pabėgėlius bet kokia kaina

Lietuva pajėgi priimti jai priskirtą pabėgėlių skaičių, bet tai negali būti daroma mechaniškai ir bet kokia kaina, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Pasak jo, pabėgėliai į Lietuvą negali būti perkeliami kenkiant Lietuvos interesams ir šio principo bus laikomasi.

Anot S.Skvernelio, iki šiol priimti pabėgėliai Lietuvai nebuvo našta, tad šie žmonės, grąžinti į mūsų šalį, neturėtų tokia tapti: „Tie žmonės, kurie išvyko, natūralu, bus grąžinti atgal. Tai neturėtų būti nei finansinė, nei logistinė našta, tie žmonės yra mums skirtoje kvotoje – nei daugiau, nei mažiau“, – teigia Vyriausybės vadovas.

Vis dėlto jis pabrėžia, kad nė viena savivaldybė nebus prievarta raginama priimti pabėgėlių. „Nė vienai savivaldybei prievartiniu būdu toks modelis nebus siūlomas“, – pabrėžė S.Skvernelis. Jo nuomone, jei nustatytos kvotos bus siekiama bet kokia kaina, iš tiesų įvykdyti reikalavimus yra nerealu.

Be to, priimant pabėgėlius, pasak premjero, neturėtų būti kenkiama valstybės interesams: „Jeigu norėsime tai padaryti bet kokia kaina, tai yra nerealu. Nemanau, kad turime tai padaryti bet kokia kaina, kenkdami savo interesams. Laikausi tos pačios pozicijos kaip ir anksčiau – nė vienas iš perkeliamų žmonių negali kelti grėsmės valstybės saugumui. Dirbtino, mechaninio perkėlimo, nepaisant, kas čia atvažiuoja, negali būti ir mes to tikrai privalėsime laikytis.“

Ministras pirmininkas dar kartą pabrėžė, kad reikalavimus Lietuva gali įvykdyti ir yra pajėgi priimti numatytą pabėgėlių skaičių, tačiau tai turėtų būti daroma nemechaniniu būdu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s