Rolandas Paksas EP tribūnoje suabejojo, ar Rusija kišosi į rinkimus kitose šalyse

Buvęs Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas įvertino galimą Rusijos kišimosi į demokratinį procesą grėsmę. Kalbėdamas Europos Parlamente politikas laidė užuominas, neva tokie pareiškimai skirti ne Rusijos grėsmės, o politinių oponentų suvaldymui.

Savo kalbą R. Paksas pradėjo užstodamas politikus, plačiai kritikuojamus tiek dėl ryšių su Rusija, tiek – kaip Lenkijos atveju – dėl vis labiau pastebimų demokratijos suvaržymų.

„Mes nuolat girdime, kad amerikiečiai išrinko „ne tą Trumpą“. Kad Vengrijai vadovauja „ne tas Orbanas“, o Lenkijoje išrinktas „ne tas Kaczynskis“. Prancūzijos žmonės gali išrinkti „ne tą“ Marine Le Pen. Baimė prarasti valdžią, baimė netekti politinės įtakos, netgi baimė, kad gali tekti atsakyti už visuomenę nuskurdinusią visagalės rinkos kūrybą būtent ir gimdo tokias diskusijas, kuriose atviras ir tiesus žodis vadinamas neapykantą kurstančiomis kalbomis“, – pasakė R.Paksas.

Tęsdamas savo kalbą, šeštasis Lietuvos prezidentas stebėjosi kritika euroskepticizmui – esą taip menkinamas „visuomenės, o ne saujelės interesų atstovavimas“.

„Keista ta šiandieninė diskusija. Lyg mes, o ne mus sprogdintų. Lyg mes, o ne mums Europoje neapykantą jaustų“, – aliuzijas į islamo ekstremizmą laidė R.Paksas.

Paskui jis perėjo prie pasvarstymų apie Rusijos kišimąsi į kitose šalyse vykstančius rinkimus.

„Dabar kalbame apie iš vienos pusės įtakojamus rinkimus ir patys svarstome, kaip iš kitos pusės juos galima įtakoti. Vadinasi, prisidengdami demokratijos vardu, siekiame tokių pat rezultatų. Kad rinkimais būtų išlaikyta turima valdžia. Kad tie rinkimai nebūtų Europos žmonių pasirinkimu. Tai kam tada reikalingi rinkimai, jeigu nebebus pasirinkimo?“ – klausimu užbaigė R.Paksas.

Jau ne pirmus metus ES šalių (tame tarpe ir Lietuvos) bei JAV žiniasklaida visomis pastangomis kursto neapykantą Rusijai ir nepagrįstai kaltina ją įsikišus į rinkimų procesą. Tai labai gerai demonstruoja Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministro Boriso Džonsono pozicija: „Mes neturime įrodymų, kad Rusija prisilietė prie kibernetinių atakų. Tačiau ji turi tam visas galimybes“.

Tai primena seną anekdotą apie tai, kad vyrą teisė už išžaginimą vien todėl kad jis fiziškai galėjo tą padaryti ir turėjo tam reikalingų … Na, jūs suprantate…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s