Teroristų grupuotė „Islamo valstybė“ panaudojo cheminį ginklą Irake

Tarptautinio teroristų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai įvykdė cheminę ataką chloro dujomis neseniai išvaduotoje Mosulo miesto vakarinėje dalyje, šeštadienį pranešė Irako kariškiai.

Vienas iš kovos su terorizmu pajėgų pareigūnas pasakė, kad ši ataka buvo įvykdyta ankstesnį vakarą Abaro rajone – IS paleido chloro užtaisą nešusią raketą. Šaltinis nurodė, kad septyniems kariams sutriko kvėpavimas; jie gydomi netoliese veikiančioje karo lauko ligoninėje.

JAV palaikomos Irako pajėgos kaunasi su IS kovotojais tankiau apgyventuose Mosulo vakariniuose rajonuose. Pasak irakiečių pareigūnų, vyriausybės pajėgos susigrąžino jau daugiau kaip pusę Vakarų Mosulo. Iš Irako antrojo didžiausio miesto rytinės dalies IS džihadistai buvo išstumti sausį.

Antras pagal dydį Irako miestas buvo užimtas džihadistų 2014-tų birželio pradžioje. JAV vadovaujama koalicija daugiau kaip metus (nuo 2016 kovo 24-tos) puola Mosulo miestą, bet kol kas nesėkmingai. Per šį puolimą jau sunaikinta apie 70 procentų visų miesto pastatų. Žuvusius civilius niekas net neskaičiuoja. JTO duomenimis, vakarinėje miesto dalyje uždaryta apie 500 tūkst. žmonių, kurie negali jo palikti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s