Kinija prašo Rusijos padėti išsklaidyti įtampą dėl Šiaurės Korėjos

Įspėjusi apie galimą konfliktą dėl Šiaurės Korėjos Kinija prašo Rusijos padėti išsklaidyti augančią įtampą dėl Pchenjano branduolinių ambicijų. Apie tai Kinijos užsienio reikalų ministras paprašė savo Rusijos kolegos besikalbėdamas su juo telefonu.

Nuogąstavimai dėl Šiaurės Korėjos ginkluotės programos ypač sustiprėjo pastarosiomis dienomis. JAV netoli Korėjos pusiasalio dislokavo savo karinių jūrų pajėgų smogiamąją grupę, o prezidentas Donaldas Trumpas įspėjo, kad Amerika imsis priemonių dėl Šiaurės Korėjos keliamos grėsmės.

Pchenjanas savo ruožtu pažadėjo „be gailesčio“ atsakyti į bet kokią provokaciją.

Kinija, vienintelė didelė Šiaurės Korėjos sąjungininkė, penktadienį perspėjo, kad karas dėl Šiaurės Korėjos gali įsiplieksti „bet kurią akimirką“. Tą pačia dieną Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi (Vang I) pareiškė Sergejui Lavrovui, kad abiejų valstybių bendras tikslas – „sugrąžinti visas šalis prie derybų stalo“, rašoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos tinklapyje paskelbtame pranešime.

„Kinija yra pasirengusi glaudžiai koordinuoti su Rusija pastangas kaip galima greičiau nuraminti padėtį pusiasalyje ir paskatinti susijusias šalis atnaujinti dialogą,“ – telefonu S.Lavrovui sakė Wang Yi. Kinijos ministras kalbėjo apie įstrigusias šešių šalių derybas, tarp jų – Rusijos, Kinijos ir JAV, dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.

„Užkirsti kelią karui ir chaosui pusiasalyje yra bendras interesas,“ – pridūrė jis. Kinija jau seniai nepritaria ryžtingiems JAV veiksmams prieš Šiaurės Korėją. Pekinas baiminasi, kad žlugus režimui Kiniją užplūs pabėgėliai, o prie jos sienų įsikurs JAV kariškiai.

D.Trumpas reikalauja, kad Kinija smarkiau paspaustų Pchenjaną atsisakyti branduolinių ambicijų. Jungtinės Tautos jau kelis kartus skelbė sankcijas Pchenjanui dėl jo branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s