Sirijoje mirtininkas įvykdė teroro aktus, per kuriuos žuvo daugiau už 100 aukų

Sirijoje šeštadienį mirtininkui detonavus sprogmenų prikrautą automobilį prie autobusų, kuriais iš dviejų sukilėlių apsuptų miestų gyventojai buvo evakuojami į vyriausybės kontroliuojamas teritorijas, žuvo mažiausiai 100 žmonių, pranešė savanorių gelbėtojų organizacija. Tarp žuvusiųjų buvo apie 70 vaikų, sekmadienį paskelbė padėtį šalyje stebinti organizacija.

Alepo provincijoje opozicijos kontroliuojamose teritorijose veikianti Sirijos civilinės saugos grupė, dar žinoma kaip „Baltieji šalmai“, nurodė, kad jos savanoriai išpuolio vietoje surinko mažiausiai 100 žmonių palaikus.

Nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) anksčiau nurodė, kad per ataką Rašidine, esančiame į vakarus nuo Alepo miesto, buvo taikytasi į gyventojus, vežamus iš šiaurinių Fua ir Kafrajos miestelių pagal evakuacijos susitarimą tarp vyriausybės ir sukilėlių.

Daugelio kritikuojamas evakuacijos planas įstrigo, vyriausybei ir sukilėliams nesutariant, kurie žmonės gali būti išvežti.

Sirijos valstybinės žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad žuvusiųjų buvo mažiausiai 39. Pasak vieno sukilėlių pareigūnų, sprogimas užmušė mažiausiai 30 opozicijos kovotojų, saugojusių evakuojamus žmones.

Fua ir Kafrajos miesteliai jau daugiau kaip 3 metus yra kontroliuojami sukilėlių. Per šį laikotarpį juose žuvo apie 2000 žmonių iš kurių apie 400 yra vaikai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s