Turkija susitarė su Rusija dėl raketų pirkimo: Vakarai toliau stumdo ją į Rusijos glėbį

Per asmeninį susitikimą Rusijos prezidentas V. Putinas ir Turkijos prezidentas susitarė dėl tarpvalstybinių santykių normalizavimo. Beveik visi prekybos apribojimai buvo nuimti.

„Jūs klausėte, kada galime kalbėti apie prieš kurį laiką įvestų apribojimų panaikinimą. Apie tai galime kalbėti šiandien, – per bendrą spaudos konferenciją su Turkijos kolega Recepu Tayyipu Erdoganu sakė V. Putinas. – Mes susitarėme dėl kompleksinio sprendimo visoms problemoms, susijusioms su šiais apribojimais.“

Valstybių lyderiai susitarė dar vienu įdomiausiu klausimu – dėl Rusijos raketinių kompleksų „S-400“ pardavimo Turkijai. Apie tai oficialiai pareiškė jau Turkijos užsienio reikalų ministras M. Čavošaglu. Anksčiau Turkija ketino įsigyti tokias sistemas iš NATO partnerių, tačiau jų sąlygos Turkijai neįtiko. Dabar bus aptarinėjamas kainos bei kitų konkrečių detalių klausimas.

Mat čia yra neįprasta situacija kadangi anksčiau NATO šalys narės pirko tokio tipo ginkluotė iš Rusijos tik vienintelį kartą. Tai buvo Kipras, o šias raketas dabar eksploatuoja Graikija. Tąkart 1996-1997-ais metais tai buvo Rusijos pagamintos „S-300“ raketų sistemos. Turkija tuomet griežtai pasmerkė jų įsigijimą, bet galų gale jos pirktos buvo.

Ar bus pasirašytas oficialus susitarimas dėl raketų pirkimo kol kas neaišku, bet akivaizdu, jog tai yra labai stiprus signalas NATO (ir ES) vadovybei. Turkija – ne Kipras, prireikus turkai eis iki galo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s