Vieniems – „Nemirtingasis pulkas“, kitiems – gėjų eitynės

Gegužės 9-ąją daugelyje pasaulio šalių tame tarpe ir Lietuvoje  švenčiama Pergalės diena. Tačiau Lietuvos elitas šią dieną paminėjo tradicinėmis gėjų eitynėmis. Kam kokios vertybės…

Vokietijos kapituliacijos diena ir, atitinkamai, Antrojo pasaulinio karo Europoje pabaiga— Pergalės dieną JAV, Didžiojoje Britanijoje ir daugelyje Vakarų Europos šalių švenčiama gegužės 8-tą dieną, tuo tarpu Rusijoje ir kitose buvusiose TSRS valstybėse – gegužės 9-tąją.

Lietuvoje Pargalės diena — darbo diena. Dėl to, kad oficialūs paradai ir procesijos Lietuvoje nepraktikuojami, Pergalės dieną tradiciškai renginiai sostinėje vyksta Antakalnio kapinėse.

Pakeliui į memorialą dalyviai greičiausiai susitiko su LGBT bendruomenės atstovais, kurie šią dieną dalyvauja festivalyje “Vaivorykštės dienos“. Jis kaip tik ir prasideda gegužės 9-ąją ir “žydi“ visomis spalvomis ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. Be to, anot organizatorių, šių metų programa numato daug politinių, socialinių, kultūrinių renginių.

Programą sostinėje pradėjo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įvykusi diskusija apie būtinybę reglamentuoti partnerystės institutą Lietuvoje. Renginyje dalyvavo įvairių frakcijų Seimo nariai, visuomeninių organizacijų atstovai, politikos apžvalgininkai. Festivalio metu įvyko daugiau kaip dešimt renginių, bet organizatoriai nesiruošia ties tuo sustoti. Gegužės 9-23 dienomis didžiųjų miestų viešojo transporto laukimo paviljonus papuoš LGL vykdomos socialinės kampanijos plakatai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į LGBT+ bendruomenės problemas ir skatinama netylėti susidūrus su diskriminacija.

Tikriausiai, “vaivorykštės“ festivalio organizatoriai ilgai galvojo, kaip sudominti visuomenę, jeigu nusprendė surengti jį gegužės 9-ąją.

Belieka tik priminti tiems, kas leido surengti gėjų eitynes, kelis visiems žinomus faktus. Nuo 1941 metų birželio 22 dienos iki 1945 metų sausio 28 dienos Lietuva buvo okupuota nacių Vokietija. Okupacijos metu žuvo 370 tūkstančių Lietuvos gyventojų, tarp jų 190 tūkstančių žydų. Okupacijos laikais baudėjai visiškai sunaikino 20 kaimų. Bendra Lietuvos TSR ekonominė žala sudarė 17 milijardų sovietinių rublių. Lietuvos teritorijoje buvo sudeginti ir sunaikinti 80 tūkstančių pastatų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s