Ukrainiečių paminklai: lenkai griauna, lietuviai – stato

Prieš kelias savaites Kryžių Kalne Ukrainos kariai savanoriai pastatė kryžių savo didvyriams atminti. Jiems labai aktyviai talkino Šaulių Sąjunga ir jos karys Ramūnas Šerpetauskas. Ši iniciatyva buvo įvertinta nevienareikšmiškai: kai kurie komentatoriai pasveikino ją, kiti – pasmerkė.

Beveik tokiu pat metu Lenkijoje buvo demontuotas paminklas Ukrainiečių sukilėlių armijos (ukr. – Українська повстанська армія, UPA) kovotojams. Matyt šiuolaikinėje Ukrainoje jos pasekėjai yra laikomi didvyriais, o Lenkijoje – kariniais nusikaltėliais. Antrojo pasaulinio karo metais UPA kovotojai ekspertų duomenimis sunaikino nuo 80 iki 100 civilių gyventojų lenkų. Lenkijos visuomenininkai artimiausiu metu ruošiasi sunaikinti dar du ukrainiečių nacionalistų kovotojų paminklus Pakarpatės vaivadijoje. Jų duomenimis Iš viso Pakarpatėje yra 15 tokių paminklų.

Kažkada šiuometinis Lenkijos politinis lyderis Jaroslavas Kočinskis pasakė, jog Ukraina su Bandera (Ukrainos nacionalistų lyderis) į Europą neįeis. Akivaizdu, kad šis klausimas yra vienas principingiausių dabartinei Ukrainos valdžiai todėl nuo savo „didvyrių“ ji vargu ar  atsisakys. Ir jeigu Lietuva leis ateityje ukrainiečiams nacionalistams statyti mūsų teritorijoje savo paminklus ir visokeriopai demonstruos palankumą jų vertybėms mes rizikuojame susidurti su rimtu Lenkijos priešiškumu šiuo klausimu. Įdomu kaip reaguos į tokius žingsnius Šalčininkų ar Vilniaus kraštų lenkai. Gali atsitikti ir taip kad mums teks apsispręsti su kuo mes: su lenkais ar su ukrainiečiais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s