Lietuvos pasieniečiai neįleido keturių Rusijos kariškių

Kybartų kontrolės punkte, tranzitiniame traukinyje, ketvirtadienio vakarą buvo sulaikyti keturi Rusijos kariškiai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Apie 21 val. VSAT Pagėgių rinktinės Kybartų užkardos pasieniečiai Kybartų kontrolės punkte tikrino tranzitinį traukinį Kaliningradas – Maskva, įvažiuojantį į Lietuvą iš Rusijojs Kaliningrado srities. Kartu su pasieniečiais šį traukinį tikrino Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centro kariškis.

„Tikrindami dokumentus jie išsiaiškino, kad viename kupė yra keturi Rusijos kariškiai, bet jie vilkėjo civiliais rūbais“, – žiniasklaidai pasakė G.Mišutis. Patikrinus dokumentus buvo nustatyta, kad jie yra 28, 32, 34 ir 36 metų Rusijos kariškiai, nors jie to nenurodė. Kai vyksta karių grupė 4 ir daugiau tranzitu per Lietuvą, jie laikomi karine komanda, jiems reikia leidimo vykti per Lietuvą. Tokio leidimo Rusijos kariškiai neturėjo.

„Jiems buvo nurodyta išlipti iš traukinio, pasieniečiai surašė atsisakymą leisti kirsti valstybės sieną“, – pasakė G.Mišutis. Prieš vidurnaktį Rusijos kariškiai kitu traukiniu buvo grąžinti į savo valstybę. Rusijos karinės komandos Lietuvoje dažniau buvo sulaikomos prieš dešimtmetį. Tokių komandų nebuvo sulaikyta nei šiemet, nei pernai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s