Ukrainos valdžia uždraudė Šv. Georgijaus juostelę: P. Porošenko pasirašė įstatymą

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pasirašė įstatymą dėl administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo, uždraudžiantį gaminti ir demonstruoti Šv. Georgijaus (Šv. Jurgio) juostelę, sakoma pirmadienį paskelbtame prezidentūros pranešime.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas pasipildys nauju straipsniu, kuriuo numatoma atsakomybė už „Šv. Georgijaus juostelės ar jos vaizdavimo viešą demonstravimą, segėjimą bei kitą naudojimą, o taip pat gamybą, platinimą ir propagavimą“. Patvirtintame dokumente nurodoma, kad už tokios veikos padarymą gali būti skiriama piniginė bauda nuo 50 iki 150 neapmokestinamų pajamų dydžių bei juostos arba daikto konfiskavimas. Už pakartotiną šio straipsnio pažeidimą per vienerių metų laikotarpį numatyta nuo 150 iki 300 neapmokestinamų pajamų dydžių bauda arba 15 parų areštas su juostos arba daikto konfiskavimu. Šiuo metu neapmokestinamas pajamų dydis Ukrainoje sudaro 17 grivinų (apie 0,58 euro).

Ukrainos Aukščiausioji Rada šiai pataisai pritarė gegužės 16 dieną. Šio įstatymo parlamentinio svarstymo metu parlamentinės frakcijos „Liaudies frontas“ pirmininko pavaduotojas Jurijus Bereza pareiškė pasiruošęs sušaudyti už Georgijaus juostelę.

„Kuomet čia sėdintis Tarybų Sąjungos vardo cirkas (ranka parodė į opozicinį bloką – red.) ir sako apie kažkokius jiems šventus dalykus, man gėda matyti, kaip jie mojuoja šia prakeikta Georgijaus juostele. Tuo metu aš noriu pasiimti kulkosvaidį į rankas ir sušaudyti visą šią šunaują!“ – prarėkė deputatas B. Bereza.

Ukrainos valdžia tikslingai ir nuosekliai atsikrato bet kurių simbolių ir reiškinių, kurie galėtų vienyti šalies gyventojus su Rusija: ar tai gatvių pavadinimai, paminklai ar šiaip simboliai.

Lietuvoje irgi buvo bandymų įvėsti administracinę atsakomybę už šios juostelės viešą naudojimą, tačiau laimei tokių nesusipratimų kol kas išvengta. Nevienareikšmiškai į ją žiuri tiek kai kurių mokyklų vadovai, tiek tam tikros žiniasklaidos priemonės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s