Karas Sirijoje: JAV didina savo neteisėtą karinį buvimą

Naujienų agentūra Reuters praneša, kad JAV perdislokavo reaktyvines salvinės ugnies sistemas “HIMARS“ iš savo karinės bazės Jordanijoje į Sirijos pietinius rajonus.

„Jos buvo perdislokuotos į At-Tanfą kad sustiprinti JAV karinį buvimą Sirijoje“, – pranešė naujienų agentūros šaltinis tarp sukilėlių. Jis informavo, kad šios JAV karinių pajėgų sistemos anksčiau jau buvo dislokuotos Sirijos šiaurėje.

“HIMARS“ yra JAV gamybos aukšto mobilumo reaktyvinė salvinės ugnies sistema. Joje gali būti nustatyti šeši artileriniai reaktyviniai sviediniai arba viena taktinė balistinė raketa. Viena salvinės ugnies raketa iš maksimalaus 120 km nuotolio gali padengti 1 kv. km plotą. Be to, minėta sistema gali leisti „žemė-žemė“ tipo raketas ATACMS, kurių skrydžio nuotolis – apie 150 km, o naujausios, daugiau kaip 200 kg sprogmenų gabenančios raketų versijos taikinį gali sunaikinti iš už 300 km.

Gegužės – birželio mėnesiais At-Tanfo miesto rajone JAV vadovaujamos koalicijos kariai tris kartus atakavo kovojančius prieš teroristinę organizaciją „Islamo valstybė“ Sirijos vyriausybines karines pajėgas. Teisindamas Pentagonas paaiškino jog Sirijos vyriausybinės pajėgos esą per arti priėjo prie JAV sąjungininkų karių dislokavimo vietos. Sirijos kariai savo šalies teritorijoje!

JAV vadovaujama koalicija dalyvauja karinėse veiksmuose Sirijoje nuo 2014-tų metų. Per trejus metus jos kariai kelis kartus atakavo civilinius objektus bei Sirijos vyriausybines pajėgas. JAV koalicijos kariai yra dislokuojami Sirijos teritorijoje be šios valstybės valdžios oficialaus sutikimo, t.y. pažeidžiant tarptautinę teisę.

Anksčiau Turkijos prezidentas apkaltino Vakarus teroristų rėmimu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s