Europolas: 2016-aisiais ES šalyse 142 teroristų išpuoliai nusinešė 142 žmonių gyvybes

2016-ais metais Europos Sąjungos (ES) valstybėse per 142 teroristų išpuolius žuvo 142 žmonės, 379 buvo sužeisti. Tai sakoma „ES terorizmo pranešime“, kurį ketvirtadienį Maltoje paskelbė Europolas.

Pateiktais duomenimis, 2016-ais metais iš ES šalių pranešta apie 142 „žlugusias, užkardytas ir įvykdytas teroristų atakas“. Dauguma jų (76) buvo įvykdyta ar bent jau planuota įvykdyti Didžiojoje Britanijoje. Prancūzija pranešė apie 23, Italija apie 17, Ispanija apie 10, Graikija apie 6, Vokietija apie 5, Belgija apie 4 ir Nyderlandai apie 1 žlugusias, užkardytas ir įvykdytas teroristines atakas. Europolas teroristines atakas apibrėžia kaip bet kokią planuotą ar įvykdytą akciją, kuri gali smarkiai pakenkti šaliai arba tarptautinei organizacijai ir kurios tikslas yra įbauginti gyventojus ar susilpninti šalies struktūras.

Anot pranešimo, per 40 proc. 2016 metais įvykdytų išpuolių buvo panaudoti sprogmenys. Ataskaitoje teigiama, jog suėmimų dėl teroristinių nusikaltimų skaičius 2016-aisiais (1 002) buvo mažesnis nei 2015 metais (1 077). Dauguma areštų buvo susiję su radikalių islamistų terorizmu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s