Lenkijos užsienio reikalų ministras Ukrainai: su Bandera į ES neįstosite

Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis interviu leidiniui “Wpolityce” oficialiai pareiškė jog Ukraina neįstos į ES su Bandera.

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas pažymėjo jog Ukrainos ir Lenkijos ekonominis bendradarbiavimas atrodo nelabai gerai tačiau „blogiausiai reikalai klostosi dėl skirtingo istorijos suvokimo“.

„Mūsų žinia Kijevui yra labai aiški: su Bandera į Europą neįstosite“. – pabrėžė W. Waszczykowskis.

„Mes kalbame apie tai ir garsiai ir tyliai. Mes nepakartosime 90-ųjų klaidų kai neišsprendėme tam tikrų istorijos klausimų su Vokietija bei Lietuva. Aš turiu omeny lenkų tautinės mažumos padėtį šiose šalyse. Turėdami šią patirtį mes kategoriškai reikalausime nuo Ukrainos kad visi klausimai būtų išspręsti prieš Kijevui atsistojant prie ES vartų ir prašant narystės joje. Mes busime tokie pat ryžtingi kokie dabar yra pavyzdžiui graikai Makedonijos atžvilgiu dėl pavadinimo.“ – pasakė jis.

Lenkijos užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo nematąs stiprios Ukrainos valdžios valios paprastų žmonių problemoms spręsti.

„Tuo pačiu metu ukrainiečiai naiviai tiki kad europiečiai – vokiečiai, prancūzai, lenkai – vietoj jų nugalės kariniame konflikte prieš Rusiją,“ – pridėjo jis.

Anksčiau tokią pat nuomonę išreiškė faktiškas Lenkijos vadavas Jaroslavas Kačinskis. Lenkijos vadovybės atstovai – J. Kačinskis ir W. Waszczykowskis – ne kartą kritikavo Ukrainos valdžią dėl jos pozicijos tam tikrais istorijos klausimais. Pasak valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderio bei faktiško Lenkijos vadovo Jaroslavo Kačinskio Ukrainai teks apsispręsti: nacionalizmas ar įstojimas į ES.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s