Vokietijos žiniasklaida: futbolo komentavimas kaip propagandos įrankis

Vokietijos televizijos kanalo „ARD“ redakcija nušalino nuo darbo sporto komentatorių Mehmetą Šolį pastarajam atsisakius skleisti propagandą ir kalbėti apie Rusijos dopingo skandalą per futbolo Konfederacijos taurės mačo komentavimą, rašo vokiečių dienoraštis „Die Welt“.

Milijonai vokiečių sirgalių atkreipė dėmesį, jog plačiai žinomas futbolo mačų komentatorius, ekspertas, buvęs Miuncheno „Bayern“ ekipos žaidėjas ir jų numylėtinis Šol dingo iš eterio prieš Konfederacijos taurės pusfinalį. Kanalo „ARD“ redakcija tuomet paaiškino, jog Šol esą susirgo ir sugrįžo į Vokietiją.

Tačiau vėliau paaiškėjo, jog tarp komentatoriaus ir kanalo redakcijos kilo skandalas. Prieš pusfinalį, kuriame žaidė Portugalijos ir Meksikos rinktinės, kanalas „ARD“ planavo išleisti išsamų reportažą apie dopingo problemas Rusijoje, bet Šol atsisakė dalyvauti jo kūrime. Toks jo poelgis užtraukė kanalo vadovybės įpykį. „ARD“ redaktorius šios informacijos neneigė ir pažadėjo duoti išsamų komentarą kiek vėliau.

Tokiu būdu, akivaizdu, jog pirmi „ARD“ pranešimai apie Šol lygą buvo melagingi.

Įsibėgėjus Ukrainos bei Sirijos krizėms Kanados teisininkas Ričard McLaren išleido jo prielaidomis grindžiamą pranešimą apie esą egzistavusią „Rusijos dopingo programą“. Vėliau jis paskelbė, jog Rusijos futbole esą egzistavo atskirą dopingo teigiamų mėginių dangstymo schema, o rytų kaimynės žaidėjai vartojo neleidžiamus preparatus. Tačiau atidarius dalyvavusių 2014 pasaulio pirmenybėse Rusijos futbolininkų dopingo mėginius „B“ uždraustų medžiagų juose neaptikta.

Vokiečių TV-kanalas „ARD“ per kelerius metus išleido daugybę filmų bei reportažų, kuriuose buvo pasakojama apie tai, jog Rusijos sportininkai esą sistemingai vartoja dopingą. Jų pagrindinis autorius yra vokiečių žurnalistas Hajo Seppelt.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s