E. Misiūnas susitarė: pabėgėliai bus aktyviau perkeliami į Lietuvą

Vidaus reikalų ministerija praneša jog liepos 6-7 d. vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas dalyvavo Taline vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime. Tai tradicinis susitikimas,  organizuojamas pirmininkavimą ES Tarybai perimančioje šalyje.

Vidaus reikalų ministrai tariasi kaip suvaldyti nekontroliuojamus migracijos srautus į ES iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų regionų šalių.

Siekdama pademonstruoti solidarumą su pabėgėlių priėmimo ES lyderėmis, Lietuva vykdo asmenų, kuriems reikalinga apsauga, perkėlimus iš Italijos. Šiai veiklai suaktyvinti ministras E. Misiūnas  ir Italijos vidaus reikalų ministras Marco Minniti pasirašė susitarimą dėl Lietuvos ir Italijos atsakingų institucijų bendradarbiavimo vykdant asmenų perkėlimą į Lietuvą.  Susitarimas, be kita ko, numato aktyvesnį Lietuvos pareigūnų įsitraukimą į perkeliamų asmenų saugumo patikrinimus.

,,Su Italijos ministru sutarėme, kad pareigūnai galės dalyvauti pokalbiuose su pabėgėliais, kuriuos ketinama perkelti į Lietuvą. Taip pat jiems bus prieinama kita informacija, reikalinga asmenų patikrai. Italai supranta, kad saugumas yra mūsų prioritetas”, ­–­ sakė E. Misiūnas.

Vidaus reikalų ministrai taip pat tarėsi dėl Viduržemio jūros dalies migracijos maršruto, kuriame pastaruoju metu  susiduriama su itin padidėjusiu migrantų srautu (daugiausia atvykstančiųjų priima Italija). Ministrai  aptarė Europos Komisijos patvirtintą veiksmų planą, kuriame numatomos pagalbos Italijai priemonės, taip pat priemonės, kurios turėtų mažinti migracijos srautus Centrinėje Viduržemio jūros dalyje.

Tarp Europos Komisijos siūlomų priemonių – geresnis paieškos ir gelbėjimo operacijų Viduržemio jūroje koordinavimas, Libijos sienų kontrolės pajėgumų stiprinimas, kova su neteisėtu migrantų gabenimu ir prekyba žmonėmis, mažinant migracijos spaudimą Libijai, neteisėtų migrantų grąžinimas, aktyvesnis perkėlimo ES viduje įgyvendinimas.

Ką gi Lietuvos žmonėms reikia džiaugtis kad pasirašius tokią sutartį į mūsų šalį bus perkeliama vis  daugiau pabėgėlių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s